
Jövőre kezdődhetnek el a munkálatok Árvátfalván
Fotó: Barabás Ákos
Készülnek a kivitelezési tervek ahhoz, hogy csatlakoztathassák az árvátfalvi ivóvízhálózatot a Harvíz Rt. vízszolgáltató által üzemeltetett rendszerre – így szüntetnék meg a folyamatos vízhiány okozta problémákat az udvarhelyszéki településen.
2023. október 02., 10:252023. október 02., 10:25
Folyamatosan gondot okoz az ivóvízhiány a közigazgatásilag Felsőboldogfalvához tartozó Árvátfalván, ahová sokan költöztek ki Székelyudvarhelyről az elmúlt években. Noha látszólag nem fenyegeti az elnéptelenedés veszélye a kis falut, mégis számos kellemetlenség forrása a megbízhatatlan közszolgáltatás, hiszen
A helyzet sok vitát is szült a helyiek között, hiszen míg a lakók fele locsolta a kertjét, mások a központban lévő forráshoz jártak ivóvízért. Petíciót is megfogalmaztak az emberek a polgármesteri hivatalnak, követelve a kellemetlen helyzet megoldását – ám ezt követően is csak az ígéretekkel és a problémával maradtak.
Zsombori Levente, a község polgármestere mandátumba lépését követően felmérte a helyi állapotokat, és kiderült, hogy pályázniuk kell annak érdekében, hogy csatlakoztathassák a településen lévő ivóvízhálózatot a Harvíz Rt. által üzemeltetett székelyudvarhelyi rendszerre. Az korábban is egyértelmű volt ugyanis, hogy csak így lehet megbízhatóvá tenni a szolgáltatást. Az elképzelés szerint ehhez
Ezekért az országos Anghel Saligny programban pályázott tavaly az önkormányzat (3,8 millió lejért), benyújtott dokumentumaik pedig elnyerték a kért támogatást.
A polgármester lapunknak elmondta, a beruházás kivitelezését némileg hátráltatta, hogy az eredetileg elképzelthez képest új helyszínt kellett találjanak a már említett víztározó elhelyezéséhez, a korábbi ugyanis nem bizonyult megfelelőnek.
Az önkormányzatnak végül a felsőboldogfalvi közbirtokosságtól kellett kisajátítania erre egy területet. Ettől függetlenül készülnek a projekt kivitelezési tervei, amit várhatóan jövő hónap végén kap kézhez a község vezetősége. Zsombori bízik benne, hogy jövőre elkezdődhet az építkezés.
– fogalmazott a polgármester.
Farcádon is gondok vannak
Az elöljárótól megtudtuk, hogy az árvátfalvihoz hasonló problémák vannak Farcádon is – ezt jelezték is a lakók a polgármesteri hivatalban. Meg is vizsgálták a helyzetet, de sajnos technikai okok miatt Bikafalva irányából nem csatlakozhatnak a Harvíz Rt. által üzemeltetett hálózatra. Egyetlen lehetőségük, hogy Székelylengyelfalva irányba haladva építsék ki a rendszert, majd a Szejkefürdőn csatlakozzanak az ottani vezetékekre. Ehhez előbb a székelyudvarhelyi városvezetés át kell vegye és be kell üzemelje az ottani ivóvízhálózatot. A projekt megvalósítása érdekében még konkrét tervek kell készüljenek, egyeztetni kell a szolgáltatóval, ugyanakkor központi támogatásért kell pályázzon a község vezetősége.
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
Románia az év első felében már biztosította az idei állami hiteligény 49 százalékát – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol vasúti talpfák gyúltak meg.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
szóljon hozzá!