
A hétvégén Marosvásárhelyen lehet megtapasztalni az Awake-életérzést. Archív
Fotó: Haáz Vince
Az Awake fesztivál városi kiadását tartják a hétvégén Marosvásárhelyen, amelynek részeként koncertek, kerekasztal-beszélgetések is lesznek. A belépés ingyenes, de egy sor feltételhez kötött.
2022. július 07., 20:072022. július 07., 20:07
A marosvásárhelyi várban két színpaddal, Tápláld az elméd beszélgetésekkel, egyedi fényinstallációkkal várják a közönséget július 8-10 között délutánonként, de lesz bazár is, ahol egyedi ékszereket, ruhákat, használati tárgyakat lehet megnézni, megvásárolni.
A szervezők tájékoztatása szerint pénteken vissza lehet nézni felvételről a 2018-ban a gernyeszegi Teleki Kastélyban tartott Awake fesztiválon fellépő Vita de Vie együttes koncertjét, amelyen a marosvásárhelyi filharmonikusokkal közösen kápráztatták el a közönséget.
Szombaton 19 óra 30 perctől a nagyszínpadon a Flatsharks, majd a JazzyBIT koncertezik, 20 óra 45 perctől a sZempöl, majd az estét Akua Naru koncertje zárja. Vasárnap 18 óra 30 perctől a Koszika & The HotShots nyitja a bulit, őket követi a Gramofone, a Jazzbois és végül a Deliric X Silent Strike & Muse Quartet koncert. A kisszínpadon mindhárom este lemezlovasok szórakoztatják az érdeklődőket.
Ahogy a korábbi kiadásokon is megszokhattuk az Awake fesztiválon nemcsak zenére fektetik a hangsúlyt, igazi közösségi eseményt szerveznek. Így a koncertek mellett idén is lesznek társasjáték napok, de bemutatkoznak a vásárhelyi tetoválóművészek is, de
Pénteken 19 órától azokkal a fesztiválszervezőkkel lehet beszélgetni, akik Marosvásárhelyt választották helyszínül, de szombaton Teleki Kálmán fog beszélni arról, hogy milyen volt, amikor Gernyeszegen tartották az Awake fesztivált.
A szervezők tájékoztatása szerint a fesztiválra a belépés ingyenes, de jó tudni, hogy nem lehet belépni esernyővel, máshol vásárolt étellel és itallal, de széket, szelfibotot, parfümös üveget sem lehet bevinni.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
szóljon hozzá!