
Csibában nemcsak a szennyvíz-, hanem az ivóvíz- és földgázhálózatot is el kell készíteni
Fotó: Veres Nándor
Egyelőre a pályázati kiírásra vár a csíkszeredai városvezetés, hogy támogatást igényelhessenek a városhoz tartozó Csibában hiányzó szennyvízhálózat kiépítése érdekében. Elhúzódó munkálatokra készülhetnek az ott lakók, mivel ezen kívül a víz- és gázhálózat építése is napirenden van, ezek pedig mind külön beruházások lesznek.
2024. március 20., 08:022024. március 20., 08:02
Miután tavaly kiderült, hogy az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) rendelkezésére álló alapokból sem támogatható a Csíkszeredához tartozó település szennyvízhálózatának elkészítése,
– tudtuk meg Korodi Attila polgármestertől. Ő úgy értékelte, az eljárást ismerve idén erről döntés születik.
Fotó: Pinti Attila
Miután korábban a Harvíz Rt. regionális víz és csatornaszolgáltató víz- és szennyvízhálózatok bővítését célzó, uniós támogatást nyert óriásprojektjéből maradt ki Csiba, mert túl messzire fekszik a várostól, 2022 végén a Harvíz a PNRR keretéből igényelt 16 millió lejt a munkálatok költségeire. Az elbíráláskor viszont a polgármester szerint
Az új pályázat leadása előtt minden olyan csibai háztartást fel kell keresniük a polgármesteri hivatal munkatársainak, ahol magántulajdonú utcarészek találhatók, hogy egyezzenek bele a vezetékek lefektetésébe, ha ezek az aláírások megvannak, benyújtják a dokumentációt – tudtuk meg.
Fotó: Pinti Attila
Csibában még két jelentős közműépítés következik a szennyvízhálózaton kívül: a vízhálózatot a Harvíz már említett projektje részeként készítik el, ugyanakkor eljut a földgáz is a településre,
A munkálatok közül a vízhálózat kiépítése már ebben az évben elkezdődhet a közbeszerzési eljárás befejezésétől függően, a gázhálózat elkészítése várhatóan jövő tavasszal kezdődik – tájékoztatott Korodi. Így az ott lakók a következő évben több részből álló, elhúzódó munkálatokra készülhetnek, az ezekből adódó akadályokkal együtt.
Spontán nézeteltérés miatt verekedett össze egy társasház belső udvarán a büntetett előéletű após és veje; előbbi pedig egy tompa tárggyal is lesújtott – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság. A konfliktus során anyagi kár is keletkezett.
Két Hargita megyei fiatal támadt három kortársára egy magyarhermányi bárban. Mivel az agresszorok egyike törött üvegekkel okozott sérüléseket, őt pénteken előzetes letartóztatásba helyezték – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Gázpalackokat lopott egy férfi Nagyajtán, majd miután elkapták a rendőrök visszaszolgáltatta, majd később ismét eltulajdonította azokat – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság, megjegyezve, hogy azóta őrizetbe vették a gyanúsítottat.
Mintegy 2500 ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt a hegyeken át 2026 első hat hónapjában, ami körülbelül 33 százalékos csökkenést jelent a múlt év azonos időszakához képest.
Előzetes letartóztatásba került két sepsiszentgyörgyi fiatal, miután egy helybéli benzinkút hátsó bejáratán behatolva pénzt tulajdonítottak el egy ott dolgozótól – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 99,4 százaléka vett részt pénteken a kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvéből tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Öt férfit vettek őrizetbe pénteken 24 órára az érettségi csalásokkal kapcsolatos ügyben, miután a Fehér megyei ügyészség több tucat házkutatást tartott több megyében.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.
1 hozzászólás