
Csibában nemcsak a szennyvíz-, hanem az ivóvíz- és földgázhálózatot is el kell készíteni
Fotó: Veres Nándor
Egyelőre a pályázati kiírásra vár a csíkszeredai városvezetés, hogy támogatást igényelhessenek a városhoz tartozó Csibában hiányzó szennyvízhálózat kiépítése érdekében. Elhúzódó munkálatokra készülhetnek az ott lakók, mivel ezen kívül a víz- és gázhálózat építése is napirenden van, ezek pedig mind külön beruházások lesznek.
2024. március 20., 08:022024. március 20., 08:02
Miután tavaly kiderült, hogy az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) rendelkezésére álló alapokból sem támogatható a Csíkszeredához tartozó település szennyvízhálózatának elkészítése,
– tudtuk meg Korodi Attila polgármestertől. Ő úgy értékelte, az eljárást ismerve idén erről döntés születik.
Fotó: Pinti Attila
Miután korábban a Harvíz Rt. regionális víz és csatornaszolgáltató víz- és szennyvízhálózatok bővítését célzó, uniós támogatást nyert óriásprojektjéből maradt ki Csiba, mert túl messzire fekszik a várostól, 2022 végén a Harvíz a PNRR keretéből igényelt 16 millió lejt a munkálatok költségeire. Az elbíráláskor viszont a polgármester szerint
Az új pályázat leadása előtt minden olyan csibai háztartást fel kell keresniük a polgármesteri hivatal munkatársainak, ahol magántulajdonú utcarészek találhatók, hogy egyezzenek bele a vezetékek lefektetésébe, ha ezek az aláírások megvannak, benyújtják a dokumentációt – tudtuk meg.
Fotó: Pinti Attila
Csibában még két jelentős közműépítés következik a szennyvízhálózaton kívül: a vízhálózatot a Harvíz már említett projektje részeként készítik el, ugyanakkor eljut a földgáz is a településre,
A munkálatok közül a vízhálózat kiépítése már ebben az évben elkezdődhet a közbeszerzési eljárás befejezésétől függően, a gázhálózat elkészítése várhatóan jövő tavasszal kezdődik – tájékoztatott Korodi. Így az ott lakók a következő évben több részből álló, elhúzódó munkálatokra készülhetnek, az ezekből adódó akadályokkal együtt.
Az Európai Bizottság szerint nincs ok aggodalomra az unió gázellátásának biztonságával kapcsolatban a téli szezon előtt, a gáztározók töltöttsége csaknem 62 százalékos – közölte csütörtökön Eva Hrncirova, a brüsszeli testület illetékes szóvivője.
Lemondott országgyűlési képviselői mandátumáról augusztus 20-i hatállyal Lázár János, Magyarország előző kormányának közlekedési és beruházási minisztere. A fideszes politikus a Facebook-oldalán jelentette be döntését csütörtök délután.
Péntek és szombat este két zenekar lép fel a kézdivásárhelyi Borudvar színpadán. A koncerthétvége bárki számára ingyenes.
Augusztus hónapban a kerékpárosok, motorkerékpárosok és a rolleresek vannak a rendőrség országos tematikus ellenőrzésének célkeresztjében, mivel az utóbbi időben sokszor voltak balesetek áldozatai vagy éppen okozói.
A NATO megerősítette, hogy a román-ukrán határ közelében észlelt légi tevékenység miatt az éjszaka folyamán riasztott két spanyol F-18-as vadászgép a szövetség parancsnoksága alatt teljesített szolgálatot – jelentette csütörtökön az EFE.
A kormány módosította az Euro200 elnevezésű számítógép-vásárlási programról szóló 2004/269-es törvény végrehajtási szabályait, hogy a támogatásra jogosult hátrányos helyzetű családokban nevelkedő tanulók és egyetemisták megvásárolhassák a gépeket.
Szexuális viszony létesítésére akart rávenni egy kiskorú lányt egy tekeújfalusi 21 éves fiatal, a rendőrség hivatalból lépett ez ügyben.
A román légierő egy F-16-os harci repülőgépe megsemmisített csütörtökön egy robbanótöltettel rendelkező tengeri drónt, amely néhány száz méterre megközelítette a Románia exkluzív gazdasági övezetben található Neptun Deep gázmező egyik platformját.
Támogatást biztosítanak az étkezési burgonyát termesztő gazdáknak, miután a kormány elfogadta az erre vonatkozó programot. A kérelmek benyújtására mindössze öt munkanap áll rendelkezésre.
Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter állami és miniszteri díjakat adott át a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumban augusztus 20. alkalmából.
1 hozzászólás