
Fotó: Haáz Vince
Hagyománnyá vált Marosvásárhelyen a főtéren szervezett Márciuska vásár. Február 11-éig várják az árusok jelentkezését.
2025. január 18., 17:182025. január 18., 17:18
2025. január 18., 17:202025. január 18., 17:20
Elkezdődött a regisztráció a marosvásárhelyi Márciuska vásárra, amelyet február 21-től március 9-ig tartanak a város központjában. A már hagyománnyá vált vásár két részre oszlik:
első szakaszban február 21-e és március elseje között márciuskákat és virágokat lehet majd árusítani,
március 2-a és március 9-e között pedig virágkompoziciókat és cserepes virágokat árulhatnak a jelentkezők
– adta hírül a város polgármesteri hivatala a Facebook-oldalán.
Fotó: Haáz Vince
A jelentkezéseket február 11-éig várják a szervezők. A pályázatokat a szükséges dokumentumokkal együtt online lehet elküldeni a következő címre: biroul.unic@tirgumures.ro.
További részletek a város hivatalos honlapján találhatók.
Nicușor Dan megtámadta az alkotmánybíróságon a parlamentben múlt héten elfogadott új feddhetetlenségi törvényt – közölte hétfőn az elnöki hivatal.
Mit tud a lakosság a Maros megyét is érintő méltányos átállási programról, a munkahelyek megszűnéséről, átalakulásáról? Hogyan látja a települése jövőjét? – ezekkel a témákkal is foglalkozik a napokban közzétett kérdőív.
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése Csernavodánál, fel kell készülni arra, hogy néhány napig teljesen le kell fog állni az atomerőmű – jelentette be Alexandru Bușoi energetikai államtitkár hétfőn.
Alvás közben korrigálja a látást, nappal pedig szemüveg és hagyományos kontaktlencse nélkül biztosít éles látást. Az éjszakai kontaktlencse egyben kényelmes, és a gyermekkori rövidlátás előrehaladását is lassíthatja.
Az RMDSZ első opciója egy teljes jogkörű kormány megalakítására egy „nagykoalíció” létrehozása, más országok mintájára, hogy megakadályozzák a szélsőséges erők kormányra jutását – jelentette ki hétfőn Cseke Attila ügyvivő fejlesztési miniszter.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a közösségi oldalakon terjedő félretájékoztatás „rendkívül veszélyessé” vált, ezért az államnak határozottabban kell fellépnie, szükség esetén a jogszabályok szigorításával.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
Új szabályok léptek életbe a más uniós tagállamokban vásárolt jövedéki termékek Romániába történő behozatalára.
szóljon hozzá!