
A szervezők remélik, hogy idén is nagy lesz az érdeklődés a teljesítménytúra iránt. Archív
Az Erdélyi Kárpát-Egyesület Gyergyói Osztálya idén negyedik alkalommal szervez teljesítménytúrát a Gyergyói-havasokban és a Hagymás-hegységben, Erőss Zsolt hegymászó emlékére. A gyalogos és kerékpártúrára május 20-ig lehet bejelentkezni.
2017. május 04., 18:412017. május 04., 18:41
2017. május 04., 18:422017. május 04., 18:42
Az idei háromnapos esemény május 19–21-én lesz, kiindulópontja változatlan: 20-án a Salamon Ernő Gimnáziumtól, Zsolt egykori iskolájától rajtolnak a benevezők, és a Gyilkostóhoz érnek, ahol a hegymászó első sziklamászásait kezdte.
Idén is 20, 30 és 50 kilométeres távon lehet indulni,
Bejelentkezni az EKE gyergyói szakosztályának weboldalán, illetve az esemény Facebook-oldalán lehet. Az előzetes bejelentkezést követően az esemény kiindulási pontján, a Salamon Ernő Gimnáziumnál is szükséges a regisztráció. Erre május 19-én 18, 20-án reggel 6 órától lesz lehetőség.
A teljesítménytúra részvételi díja: 30 lej/fő, az Erdélyi Kárpát-Egyesület, a Magyarországi Kárpát-Egyesület és a Vasutas Természetjárók Szövetsége tagjainak 25 lej/fő. A részvételi díjban benne van: túrafüzet, térkép, túrajelvény, emléklap, ellátás a frissítőpontoknál (ásványvíz, gyümölcs, csoki, zsíros kenyér, tea, érkezésnél meleg egytálétel), a résztvevők csomagjainak szállítása Gyergyószentmiklós és Gyilkostó üdülőtelep között.
Részletes információk és a teljesítménytúra szabályzata a fentebb jelzett internetes felületeken érhető el.
A két kézdiszéki világjáró, Fekete István és Zsigmond Lóránt, valamint szászrégeni utazótársaik elérték a Kaukázust. Ma a Gudauri-kilátó környékén éjszakáznak, holnap a grúz-orosz határon, illetve Csecsenföldön kellene minél gyorsabban átvágniuk.
A ghișeul.ro online ügyintéző platform vizuális arculatát másolják és a közlekedési minisztérium nevében hamis SMS-eket küldenek csalók – figyelmeztetett kedden az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Közel három évig tartó közösségi összefogás és több tízezer támogató szavazat után sem került be a LEGO hivatalos kínálatába a székelykaput megidéző építőszett. Az alkotó nem csüggedt, a teljes tervdokumentációt ingyenesen elérhetővé tette.
Nemcsak a diáknak kell vizsgáznia – olykor értelmetlennek tűnő módon –, hanem a pedagógusoknak is bizonyítaniuk kell. Kedden országszerte megtartották a véglegesítő vizsgát, amelynek sikeres teljesítése nélkül a pedagógus nem maradhat a rendszerben.
Szerdán nulla órától olyan legendás hangjátékokkal tér vissza a Kossuth Rádió, melyeket az elmúlt 16 évben nem hallhattak: ismét lesz déli harangszó és éjfélkor Himnusz – tájékoztatta az MTVA Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-t.
Nicușor Dan államfő szerint várható volt, hogy nézetkülönbségek lesznek a pártok között a téma kapcsán, mivel a közalkalmazotti bértörvény rendkívül összetett jogszabály.
Nicușor Dan államfő kedden közölte, hogy egyelőre nem nevez meg miniszterelnök-jelöltet, mert jelenleg nincs olyan politikus, aki mögött parlamenti többség állna.
Több mint két évtizedes mélypontra csökkent a vízhozam a Duna romániai szakaszán, a belépésnél (Báziásnál) mért másodpercenkénti 1800 köbméteres érték alig több mint egy harmada a júliusi átlagnak.
Két, 1940-ben és 1941-ben elhelyezett időkapszula került elő a csíksomlyói kegytemplom jobb oldali tornyának gömbjéből – adja hírül a Ferences sajtószolgálat.
szóljon hozzá!