
Képünk illusztráció. Ábrándozni nemhogy szabad, hanem egyenesen ajánlott
Fotó: Máthé Zoltán/MTI
Az ország teljes területét érintő, hőségre és fokozott légköri instabilitásra vonatkozó első- és másodfokú riasztásokat adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) – írja az Agerpres hírügynökség.
2021. június 22., 12:112021. június 22., 12:11
2021. június 22., 12:122021. június 22., 12:12
A meteorológusok szerint a keddi nap folyamán kánikula várható Krassó-Szörény, Temes, Arad, Bihar és Szatmár megyékben. A hőmérséklet-nedvesség mutató meghaladja a 80-as kritikus küszöböt az ország nyugati és délnyugati részében, illetve elszigetelten az ország más részeiben is. A csúcshőmérsékletek elérik a 34–37 Celsius-fokot, az éjszakai hőmérsékletek pedig nem csökkenek 19–20 fok alá.
Kedden 12 és 22 óra között elsőfokú, fokozott légköri instabilitásra vonatkozó riasztás érvényes a hegyvidéken, Olténiában, Dobrudzsában, Moldvában, Munténiában és Erdély délnyugati részében. Felhőszakadás, gyakori villámlás, szélvihar és jégeső várható. A lehulló csapadék mennyisége meghaladhatja a 25–40 litert négyzetméterenként.
Június 23-án, 24-én és 25-én a hőhullám fokozatosan az egész országra kiterjed. 23-án a Bánságban, a Körösök vidékén, Olténiában, Máramarosban és Erdély nyugati és északnyugati részében, csütörtökön és pénteken (24-én és 25-én) az ország minden régiójában.
Június 23-án, szerdán másodfokú hőségriadó lesz érvényben Krassó-Szörény, Temes, Arad, Bihar és Szatmár megyében. A nappali csúcsok gyakran elérik a 37–39 fokot, az éjszakai hőmérsékletek pedig nem csökkenek 22–25 fok alá. Csütörtökön és pénteken Erdély legnagyobb részére, illetve Olténiára és Máramarosra is jellemző lesz a hőség.
A Zetelaka községhez tartozó Sikaszóban kedd délben és délután is láttak medvét. Este újabb településeken is feltűnt a nagyvad.
Gyulán román barátjával harangozott a görög-keleti templomban, Japánban asztalosinas volt, rácsodálkozott Mongóliára, születése óta hajtja a kíváncsiság. Az irodalmi Nobel-díjas Krasznahorkai László Marosvásárhelyen mesélt. Vastapssal köszönték.
Négy év szünet után ismét egy flashmobbal jelentkezett a sepsiszentgyörgyi Kék Hold táncklub, amelyről a beavatottak már tudják, hogy tagjait az eső sem tudja elriasztani. Kedd délután park felső sétányán 50 pár táncolt az esőben.
A német Rheinmetall hadiipari vállalat kedden bejelentette, hogy 5,7 milliárd euró értékű szerződéseket írt alá a román hadsereggel, amit a cég „az elmúlt időszak legnagyobb nemzetközi szerződéscsomagjának” nevezett.
Elkezdődött a beiratkozás a 2026-os nyári érettségi vizsgaidőszakra, a végzősöknek pedig június 4-én véget ér a tanév. A szóbeli vizsgák jövő héten, az írásbeli megmérettetések pedig június 29-én kezdődnek.
Kelemen Hunor szerint Eugen Tomac esetleges miniszterelnökké jelölése „még vészmegoldásnak sem” tekinthető.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) frakciói nem fognak bizalmat szavazni egy olyan kormánynak, amelyben a párt nem vesz részt – jelentette ki kedden Ștefăniță Avrămescu képviselő.
Vélhetően június második felében nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi utat a Szeben megyei Bilea-tó és az Argeș megyei Piscul Negru között – jelentette be kedden a brassói regionális útigazgatóság szóvivője.
A miniszterelnök kijelölésének és egy biztos parlamenti támogatást élvező stabil kormány megalakításának késlekedése az ország politikai, gazdasági, társadalmi és biztonsági helyzetének gyors ütemű romlásához vezet – jelentette ki Traian Băsescu.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) szenátusi frakcióvezetője, Daniel Fenechiu kedden kijelentette, hogy véleménye szerint pártja nem fogja támogatni Eugen Tomac miniszterelnökké jelölését.
szóljon hozzá!