
Ferenc pápa csíksomlyói látogatása, illetve a pünkösdi búcsú alkalmából kérik a lakosságot szállásadásra
Fotó: Barabás Ákos
Szállásadásra kéri a lakosságot Csíkszereda Polgármesteri Hivatala. Mindazok, akik otthonukban zarándokokat tudnak fogadni Ferenc pápa csíksomlyói látogatása, illetve a pünkösdi búcsú alkalmával, kérik, hogy szándékukat jelezzék az önkormányzat felé.
2019. április 04., 20:542019. április 04., 20:54
2019. április 04., 21:432019. április 04., 21:43
A +40 266 207 700-os telefonszámon, illetve a info@judetulharghita.ro és info@hargitamegye.ro email címeken várják a felajánlásokat április 30-ig, pontosítva, hogy hány főre, illetve milyen típusú szállást (komfortos, illetve nem komfortos szobák, sátorhely az udvaron, csűr stb.) tudnak felajánlani.
A csíkszeredai polgármesteri hivatal ezzel csatlakozik a Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás azon felhíváshoz, amely értelmében szállásadásra kérik a város lakóit – írja Csíkszereda Polgármesteri Hivatala szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében.
A szavazólapok feldolgozottságának függvényében, várhatóan vasárnap este 8 órától (helyi idő szerint, romániai idő szerint 9 órától) kezdi meg a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az országgyűlési választás eredményeinek közlését.
Helyi idő szerint délután három (romániai idő szerint négy) óráig a választópolgárok 66,01 százaléka voksolt a vasárnapi magyarországi országgyűlési választáson. Ez minden eddiginél nagyobb arány, az időszakot tekintve.
Helyi idő szerint kora délután egy óráig a választásra jogosultak 54,14 százaléka szavazott a magyarországi országgyűlési választáson. Ehhez képest a 2024-es romániai parlamenti választáson 52,33 százalékos volt a részvétel a teljes nap folyamán.
Új csengettyűre cserélték a régit Szentegyházán, a felszegi falurészen. Az ottlakók kezdeményezésére és az önkormányzat támogatásával megvalósult csengettyűt szombaton, ünnepélyesen adták át.
Tűz ütött ki vasárnap reggel a Vâlcea megyei Costești község területén lévő ortodox Beszterce-kolostorban, az apácák szállásául szolgáló épületben.
Harmadjára tett közzé részvételi adatokat a magyarországi országgyűlési választásról vasárnap a Nemzeti Választási Iroda helyi idő szerint tizenegy után, romániai idő szerint délben.
Leadta szavazatát vasárnap reggel a magyarországi országgyűlési választások alkalmával Orbán Viktor miniszterelnök és Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelöltje is.
Másodjára tettek közzé részvételi adatokat a vasárnapi magyarországi országgyűlési választások alkalmával, és ezek is azt mutatják, hogy korábban nem látott magasságokban a szavazási kedv.
Zajlik a voksolás a magyarországi országgyűlési választáson. Este hét óráig – romániai idő szerint nyolc – mintegy 7,5 millió választópolgárt várnak a magyarországi szavazókörökben az urnákhoz.
A gyorshajtásnak is van határa, ma minden bizonnyal ez 248 km/óra – ennyivel mértek be egy sofőrt a rendőrök szombaton délután az észak-erdélyi autópályán.
3 hozzászólás