
Viharosba fordulhat át az időjárás a nap folyamán. Képünk illusztráció
Fotó: Viharvonal
Elsőfokú (sárga jelzésű) viharriasztást adott ki kedden az Országos Meteorolóiai Szolgálat (ANM) az ország túlnyomó részére, köztük Hargita és Kovászna megyére is.
2022. június 21., 11:062022. június 21., 11:06
A meteorológusok szerint kedden 11 és 21 óra között Moldvában, Olténiában, Munténiában, Dobrudzsában és helyenként Erdélyben időszakosan viharos erejű szélre és fokozott légköri instabilitásra lehet számítani.
A lehulló csapadék mennyisége meghaladhatja a 20-30 litert négyzetméterenként – ismerteti az Agerpres.
Az ANM szerint a hőmérséklet-páratartalom index (ITU) Oltenia déli, Muntenia déli és keleti, Dobrudzsa nyugati részében meghaladja a kritikus 80-as egységet.
Életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte szerdán a Prahova megyei törvényszék azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kovászna megyében tavaly 518 pénzbírságot róttak ki azokra, akik ok nélkül tárcsázták az 112-es sürgősségi hívószámot.
Egy napra beszüntették a munkát az észt hátterű vállalat fuvarozói Románia számos városában, közöttük Sepsiszentgyörgyön is. A Bolt egyik fuvarozója szerint a megemelt jutalék, a megszorítások és a kommunikációhiány okozza a felháborodást.
Újabb, ideiglenes célállomást jelentettek be szerdán, ahová a marosvásárhelyi reptérről utazhatunk majd.
Raluca Turcan nemzeti PNL-s képviselő szerdán bejelentette, módosító indítványt nyújt be egy általa kezdeményezett törvénytervezethez, amely lehetővé tenné az alkotmánybírák egyénenkénti anyagi felelősségre vonását az államnak okozott kár esetén.
Járdára írt verssorok jelentek meg a napokban a sepsiszentgyörgyi Olt-utcában: a tettes ismeretlen, de az ott dolgozók egy érzelmes, szerelmes ismeretlennek tulajdonítják az akciót.
Az utolsó simításokat végzi a kormány a közigazgatási reformról szóló tervezeten, amelyet sürgősségi rendelet formájában készül elfogadni – nyilatkozta szerdán Cseke Attila fejlesztési miniszter.
A legfelsőbb bíróság „trükközése” miatt Románia valószínűleg el fog veszíteni 231 millió euró uniós támogatást.
Márton Áron születésének 130. évfordulója alkalmából 2026-ot emlékévvé nyilvánította szerdán a Szenátus, elfogadva az erről szóló törvénytervezetet.
Jogerősen hét év és tíz hónap szabadságvesztésre ítélte szerdán a bukaresti ítélőtábla a „zsenimentornak” is nevezett K. Lajost két kiskorú fiú ellen elkövetett nemi erőszak miatt.
szóljon hozzá!