
A fesztivál szervezői a legkisebbekre is gondoltak
Fotó: Kelemen Kinga/Filmszereda
Több mint hatezren váltottak jegyet a szeptember 21. és október 1. között a Filmszereda – Székelyföldi Mozgókép Fesztivál valamelyik filmjére, hat alkotás vetítésénél pedig teljesen megtelt a rendezvény helyszínéül szolgáló csíkszeredai moziterem – számolt be szervezőként Ráduly Róbert Kálmán, Csíkszereda polgármestere az eseményről. Bejelentette: a nagy érdeklődésre való tekintettel még négyszer fogják vetíteni a Kincsem című magyar filmet a Csíki Moziban.
2017. október 03., 16:232017. október 03., 16:23
A fesztivál 11 napja alatt – nem számítva az utófesztivál vetítéseit –
– számolt be Ráduly. Az esemény két legnépszerűbb filmjének az Anyám és más futóbolondok a családból és a Testről és lélekről bizonyult a közönség szavazatai alapján – hangzott el az eseményt kiértékelő keddi sajtótájékoztatón.
Fotó: Kelemen Kinga/Filmszereda
„A folytatást illetően, mivel tavaly indult el az intézményes mozi és zene kulturális nevelés Csíkszeredában, megerősítenénk ennek a filmes részét azzal, hogy több filmet is levetítenének a diákoknak a Filmszereda programjából. Várhatóan a fesztivál két legnépszerűbb filmje kerülne be az iskolásoknak vetítendő filmek közé, figyelembe véve a korhatárbesorolást” – vázolta az elképzeléseket Csíkszereda polgármestere. Mint mondta,
„A visszajelzéseket illetően több városból is jöttek mozizni Csíkszeredába, olyan sepsiszentgyörgyi is eljött, aki saját bevallása szerint »otthon« nem jár moziba, de Laczikó Enikő államtitkár, az Etnikumközi Kapcsolatok Hivatalának (DRI) vezetője is jelezte, hogy támogatnák a Filmszereda következő kiadását, amelynek az időpontja még nincs leszögezve.
– részletezte a fesztivál ötletgazdája.
Fotó: Kelemen Kinga/Filmszereda
– vallotta be Ráduly. A most felmerülő hibákat a következő kiadásra korrigálnák, amit akkor szerveznének, amikor a többi kulturális intézménynek nincs éppen programja, de az is szempont, hogy a célközönség (diákok, családok) is Csíkszeredában legyen, emellett arra is figyelnének, hogy ne egy időbe essen a Filmtettfeszt rendezvénnyel. „Nyolc napot meg lehetett most tölteni minőségi filmvetítésekkel, ennek ellenére még nem döntöttük el, hogy a következő kiadás hány naposra szervezzük” – fejtette ki.
Több vetítésen is megtelt a moziterem
Fotó: Kelemen Kinga/Filmszereda
Mint beszámolt, a fesztivál népszerűsége ott is látszik, hogy az
A visszajelzések alapján sokan magukénak érezték a rendezvényt, és egyértelműen van igény a folytatásra. Hat telt házas vetítés volt a Filmszeredán a délutáni, esti, illetve a késő esti filmek közül: ezek közül az egyik a Legendárium rajzfilmjének a vetítése, de
„Ebből is látszik, hogy az otthoni filmnézés és a mozizás teljesen más dimenzióban mozognak” – érvelt. Ráduly előrelépésként értékelte, hogy a filmfesztiválra elektronikusan lehetett jegyet váltani, mivel mindenki leellenőrizhette a jegyvétel előtt, hogy van-e még hely az általa megnézni kívánt filmre. A fesztivál ötletgazdája azt is kiemelte, hogy szerinte több más kulturális intézmény is bevezethetné az online jegyrendszert.
Fotó: Kelemen Kinga/Filmszereda
Kincsem, még négyszer
Mivel a Kincsem mindkét vetítése telt házas volt, ezért várólista alakult ki, amelyre 231-en iratkoztak fel, hogy még megnéznék a filmet, ezért szerdán és csütörtökön újravetítik. Négy vetítést terveznek a két nap alatt, 18.30-tól és 21 órától, amelyre kaphatók már a jegyek a bilete.ro oldalon – számolt be Csíkszereda polgármestere.
Sáncba borult autóhoz riasztották a dédai tűzoltóság munkatársait csütörtökön este: a balesetben egy kiskorú sérült súlyosan.
Augusztus 20-án nagy közösségben ünnepelték meg a sepsiszentgyörgyiek államalapító Szent István királyunkat, egyúttal az új kenyeret is a Szent József templom udvarán megtartott ökumenikus ünnepségen.
Amikor megtörjük a kenyeret és megosztjuk egymással, akkor azt fejezzük ki, hogy egy közösséghez tartozunk – hangzott el a székelyudvarhelyi Jézus-kápolnánál a magyar államalapítás és az új kenyér napján tartott ünnepségen.
A volt kormánykoalíció vezetői jövő héten ismét egyeztetnek Nicușor Dan államfővel a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről - jelentette be Radu Burnete elnöki tanácsadó a Cotroceni-palotában tartott csütörtöki megbeszélés után.
Augusztus 20-án, Szent István és az Új kenyér ünnepén idén is összegyűlt a marosvásárhelyi magyarság egy része, hogy áldást kérjenek a magyar népre és az új kenyérre, amely összeköt bennünket vallási és közösségi hovatartozástól függetlenül.
Előzetes letartóztatásban marad az a hét személy, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira a Récekeresztúr községhez tartozó Kecskehátán – döntött csütörtökön a Kolozs megyei törvényszék.
Megkéselte apját egy 13 éves lány a Temes megyei Bogároson (Bulgăruș), miután a férfi késsel támadt a gyermek édesanyjára – közölte a Temes megyei rendőrség.
Az államalapító Szent István királyra emlékeztek augusztus 20-án Csíkszeredában. A Mikó-vár udvarán tartott ünnepségen a magyar államiság és a keresztény örökség mellett a közösség összetartó ereje, valamint az új kenyér is a középpontba került.
Az Európai Bizottság szerint nincs ok aggodalomra az unió gázellátásának biztonságával kapcsolatban a téli szezon előtt, a gáztározók töltöttsége csaknem 62 százalékos – közölte csütörtökön Eva Hrncirova, a brüsszeli testület illetékes szóvivője.
Lemondott országgyűlési képviselői mandátumáról augusztus 20-i hatállyal Lázár János, Magyarország előző kormányának közlekedési és beruházási minisztere. A fideszes politikus a Facebook-oldalán jelentette be döntését csütörtök délután.
szóljon hozzá!