
Tucatjával állnak az autók zöldövezetben, a járda közepén vagy a gyalogjárón parkolva: ilyen képeket tett közzé a gyergyószentmiklósi Fenyő Szövetség. Úgy érzik, sokan semmibe veszik a város szebbé, rendezettebbé tételét célzó törekvéseiket.
2023. június 05., 18:362023. június 05., 18:36
2023. június 06., 15:482023. június 06., 15:48
A Fenyő Szövetség önkéntesei már több éve dolgoznak azon, hogy Gyergyószentmiklóson valamivel szebbé tegyék a köztereket. Miután a tavaszi faültetések lezajlottak, most a közművesítési munkálatok miatt felbontott járdákat javítják ki. Gyakorlatilag
Vagyis közösségi feladatokat vállalnak fel a városkép javítása érdekében.
Fotó: Fenyő Szövetség
Ebben a kontextusban még inkább érthető az egyébként is jogos, ugyanakkor elkeseredett hangvételű Facebook-bejegyzésük.
– mutatnak rá a gondokra, és a szöveghez mellékelt fotók is igazolják azokat.
Közülük a legmegdöbbentőbbek a Salamon Ernő Gimnázium és a szomszédos Sfântu Nicolae Középiskola előtti parkban, a ballagási ünnepségek alatt készült felvételek: egymás mellett sorakoznak a pázsiton az autók, de a járdán sincs hely a gyalogosnak.
Fotó: Fenyő Szövetség
Amint a szervezet vezetője, Musulin Péter megkeresésünkre válaszolva elmondta, még örül, hogy nem azonnal posztolta a fotókat, amikor azok készültek, mert biztosan „cifrább” lett volna a hozzáfűzött szöveg. Így is kaptak hideget-meleget,
Hozzátette, remélte, hogy munkájukat látva néhány ember utólag meggondolja, hol parkol, inkább vállal 100–200 méteres gyaloglást egy üres parkolóhelytől, és nem áll rá kocsijával a zöldövezetre, de sajnos nem látja azt, hogy sikerült volna érezhető mentalitásváltozást elérni a városban e tekintetben.
Fotó: Fenyő Szövetség
„Ezen esetek 80 százaléka nem is a parkolóhelyek hiánya miatt van, hanem egyszerűen nem érdekel senkit a környezete. Te, aki így parkolsz, gondolsz a gyalogosan közlekedőkre, az idősekre, a gyerekekre, a babakocsis szülőkre, a mozgássérültekre, akiknek el kell hagyniuk a járdát és kimenniük az úttestre, hogy téged kikerüljenek?” – teszi fel a költői kérdést a Fenyő Szövetség. De a városvezetésnek és a helyi, illetve állami rendőrségnek is üzenek: „Mikor lépjük át azt a bizonyos határt, amikor valaki foglalkozik végre a problémával?”
Fotó: Fenyő Szövetség
Musulin Péter nem nagyon számít arra, hogy a mostani figyelemfelkeltő bejegyzés azonnali változást, az autósoktól szabálykövetést, a hatóságoktól szigorúbb fellépést eredményez, de bízik abban, hogy idővel csak lesz foganatja. Addig is tovább folytatják a járdák javítását, a faültetést és hasonlókat.
Oroszország soha nem küldött és jelenleg sem küld harci drónokat romániai célpontok ellen, az ezzel kapcsolatos találgatások pedig teljesen alaptalanok – közölte hétfőn Oroszország bukaresti nagykövetsége.
A szenátus elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. A javaslatot 116 támogató szavazattal és nyolc tartózkodással fogadták el.
Szeptember 30-ig kedvezményes áfával vásárolhatnak lakást az előszerződéssel rendelkező személyek. Az erről szóló törvénytervezetet hétfőn fogadta el a szenátus költségvetési bizottsága.
Az egészségügyi minisztérium több mint 7800 betöltetlen álláshely felszabadítását javasolja az egészségügyi rendszerben, és véleményezésre bocsátja az erről szóló memorandumot – közölte hétfőn a Facebook-oldalán az intézmény.
Nemcsak szervezői lesznek, hanem mindhárom napon fel is lép a Bagossy Brothers Company a július 31. és augusztus 2. között Gyergyószentmiklóson megrendezendő Folk & Roll Víkenden. Különleges, csakis itt látható produkciókkal várják a közönséget.
Megérte a nagy elbocsátás-cunamit a kétezres évek előtt, a munkanélküliség mutatók emelkedését és apadását, most átadta helyét Kelemen Tibor, a munkaerő-foglalkoztatási hivatal közel harminc éve funkcióban levő Kovászna megyei igazgatója.
Hétfőn 16 óra körül a hadsereg radarrendszere egy dróncsoportot észlelt az Ukrajnával közös folyami határ közelében.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti frakciói módosító javaslatot nyújtottak be, amely pénzügyi érdekeltségi nyilatkozat benyújtására kötelezné a közjogi méltóságokat és köztisztségviselők egy részét.
„Nem igaz, Csaba, ne vezesd félre az embereket” – így fogalmazva lépett váratlanul elődje telefonjának kamerája elé Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke.
A légtérből lezuhanó tárgyak becsapódásának veszélyére figyelmeztették hétfő délután Ro-Alert üzenetben a hatóságok Tulcea megye északkeleti részének lakosságát. Hasonló riasztást délelőtt a megye délkeleti térségére is kiadtak.
3 hozzászólás