
Fotó: Haáz Vince
Kijelöltek egy gyűjtőpontot Marosvásárhelyen, ahova le lehet adni a tömbházlakások kirámolásából származó hulladékokat. Szeptember elejétől a város különböző részein is lesznek konténerek, ahova ki lehet dobni a nagyobb méretű hulladékot. A házaktól való elszállítás is lehetséges, de csak anyagi juttatás ellenében.
2023. augusztus 23., 17:262023. augusztus 23., 17:26
Egy-egy nyári nagytakarítás, bútor- vagy szőnyegcsere esetén mindig gondot okoz, hogy mi legyen a fölöslegessé vált tárgyakkal, a megunt vagy elhasznált bútorokkal, szőnyegekkel, lecserélt ajtókkal, ablakokkal, használhatatlan nagyobb játékokkal. Ezeket hivatalosan nem lehet a háztartási szeméttárolóba helyezni, büntetik, ha mellé tesszük, de mégis meg szeretnének szabadulni tőle.
Fotó: Haáz Vince
Mint a városháza közterület-rendezési igazgatóságának vezetője, Florian Moldovan a Székelyhonnak elmondta: a Raktár utca 24. szám alatt alakították ki azt a gyűjtőpontot, ahol le lehet adni a lomtalanításból származó hulladékokat. A helyszínen állandóan szolgálat van, így nincs programhoz kötve, hogy mikor visszük oda a nagy méretű lomot.
Fontos tudnivaló, hogy a háztartási és építkezési hulladékot erre a helyszínre nem lehet vinni, azt nem veszik át.
Ezekbe lehet elhelyezni a lomtalanításból származó, már nem használt bútorokat, eszközöket
Fotó: Haáz Vince
Florian Moldovantól megtudtuk, hogy szeptember elsejétől a város különböző helyszínein is konténereket tesznek ki, amelyekbe szintén be lehet helyezni majd a lakások lomtalanításából származó nagyobb méretű, kidobandó tárgyakat. Ezt követően pedig
Végül, késő ősszel a zöld hulladékot is összeszedik, hiszen, mint ismert, ezt nem szabad elégetni, és vannak, akiknek nincs lehetőségük komposztálni.
Sok mindentől meg akarnak szabadulni a vásárhelyiek
Fotó: Haáz Vince
Megkérdeztük az illetékest, hogy mit tehet az, aki szeretne ugyan bútort vagy akár régi tévét eldobni, de nincs arra lehetősége, hogy ezt elszállítsa a kijelölt helyre, vagy a szeptember elejétől kihelyezett konténerbe. Florian Moldovan elmondta, hogy a városházának nincs lehetősége a szállításba besegíteni, de
Fotó: Haáz Vince
A központi költségvetési intézmények tartozása tavaly novemberben 28,05 százalékkal 859,4 millió lejre nőtt az októberi 671,1 millió lejről – derül ki a pénzügyminisztérium szombaton közzétett adataiból.
Többnapos havazás után vastag hóréteg borítja Csíkszék minden szegletét. A fehér tájak minden bizonnyal még egy ideig velünk maradnak, hiszen a bőséges szilárd csapadék után még napokig kitartó dermesztő hideg érkezett a térségbe.
Tavaly az előző évhez képest 2,6 százalékkal csökkent a gépkocsigyártás Romániában, összesen 545 510 jármű gördült le a gyártósorról – derül ki a Romániai Gépkocsigyártók Egyesületének (ACAROM) szombaton közzétett adataiból.
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson – jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
Nem maradnak magukra kiszolgáltatottságukban a székelyföldi hajléktalanok, a régió minden városában felkészülten várják őket a hajléktalanszállók, nemcsak meleg szállással, hanem meleg étellel is.
Kigyulladt egy autóbusz Segesvár mellett szombat délben, a buszon tartozkodó 47 utas sikeresen kimenekült a járműből, senki nem sérült meg.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a férfit, aki szilveszter éjjelén alkohol hatása alatt, egy heves vita során többször ütötte meg ököllel és rugdosta meg feleségét, elsősorban a fején és a felsőtestén.
A Déda községhez tartozó Maroskövesdre riasztották a tűzoltókat szombat reggel, ahol egy középület műszaki helyiségében ütött ki tűz.
Nem csak hó és fagy, de megerősödő széllökések is jelzik, valóban megérkezett a hideg térségünkbe. Keddig nem is fog változni az időjárás.
„Visszaállt a világ rendje” ezúttal a Keleti-Kárpátok csúcsain és hegyközi medencéiben volt a leghidegebb országszerte.
szóljon hozzá!