
Ezen a héten kedden és pénteken várják a nyáltesztjelentéseket. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Hétfőn délelőtt még sem a Hargita, sem pedig a Maros Megyei Tanfelügyelőségre nem érkezett meg a nyáltesztek legújabb szállítmánya, amelyeket a tanügyminiszter vasárnap esti bejelentése szerint ezen a héten kedden és pénteken kell majd elvégezniük a diákoknak, mert késik a tesztek leszállítása.
2021. december 14., 09:012021. december 14., 09:01
2021. december 14., 15:212021. december 14., 15:21
Sorin Cîmpeanu oktatási miniszter szerint a diákok koronavírus elleni tesztelését
– jelentette be vasárnap este a tárcavezető. Mivel a nyáltesztek legújabb tételét a beszállítók késlekedése miatt a vasárnapi nap folyamán juttatják csak el az oktatási intézményeknek, a minisztérium úgy döntött, hogy a december 13–17. közötti héten hétfő és csütörtök helyett kedden és pénteken teszteljék a gyerekeket – közölte az Agerpres hírügynökség a tanügyminisztérium vasárnap esti döntését.
„A tárca vezetősége folyamatosan kapcsolatban áll a katasztrófavédelmi főigazgatósággal (DSU), hogy gyors és hatékony megoldásokat találjon az óvodáskorú gyermekek, diákok és a tanügyi személyzet teszteléséhez szükséges anyagok biztosítására.
– szögezte le Sorin Cîmpeanu.
Noha vasárnapra ígérték a tesztek leszállítását a tanfelügyelőségeknek, hétfőn délelőtt még sem a Hargita, sem pedig a Maros Megyei Tanfelügyelőség nem kapta meg a legújabb szállítmányt. Cristinel Glodeanu, a Hargita Megyei Tanfelügyelőség helyettes főtanfelügyelője hétfőn délelőtt közölte, még várják a tesztek érkezését. Amint meghozzák a tanfelügyelőségre, gyorsan szét is osztják az iskoláknak, hogy tudják hazavinni a diákok.
A főtanfelügyelő-helyettestől megtudtuk, a múlt héten elegendő teszt jutott az iskoláknak, így a tanintézetek személyzete is letesztelhette magát.
– erősítette meg Cristinel Glodeanu.
Maros megyében volt néhány tanintézet, ahol pénteken kiosztották a megmaradt a teszteket, így azokban az iskolákban, óvodákban hétfő reggel el tudták végezni a nyáltesztelést – csak vasárnap este jelentették be, hogy kedden kell tesztelni, így sokan nem értesültek erről –, de a legtöbb intézmény itt sem kapta meg a teszteket, és nem is tudják, mikor érkezik meg a negyedik szállítmány.
„Volt videokonferenciánk is a múlt héten a tanügyminisztérium képviselőivel, kérdeztük, hogy mikor érkeznek, de azt a választ kaptuk, hogy nem tudják, mert nem ők szervezték a licitet, és nem ők adják a teszteket; mi csak a felhasználók vagyunk” – fogalmazott Illés Ildikó.
– közölte a Székelyhonnal a főtanfelügyelő-helyettes.
A parajdi sóbánya katasztrófájáról, a távolsági buszjáratok működtetésének újragondolásáról, a megyei hulladékgazdálkodásról esett szó többek között a Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnökével való év végi beszélgetésen.
Még karácsony előtt átadják a forgalomnak a moldvai (A7-es) autópálya Focșani és Adjud közötti szakaszát – jelentette be a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Országszerte több mint 7 millió lej értékben rótt ki bírságot az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a december 15. és 19. között végzett ellenőrzések nyomán.
Idén csaknem 3,6 millió peres ügyet tárgyaltak a romániai bíróságok, miközben a bírói álláshelyek közel 20 százaléka nincs betöltve – közölte pénteken a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM).
Pénzügyi bizonytalanságok és kormányzati megszorítások jellemezték Csíkszereda 2025-ös esztendejét, amelyet Korodi Attila polgármester az év utolsó rendes havi tanácsülésén értékelt pénteken.
Ünnepélyes díjátadón ismerte el Hargita megye tanácsa a megye három tűzoltóját és két kiváló sportolóját. Az ülés alatt költségvetésről, európai uniós projektekről és útépítésről is tárgyaltak a megye önkormányzati képviselői.
Évente 859 barnamedve kilövését tennék lehetővé Romániában az RMDSZ törvénytervezete. Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes sepsiszentgyörgyi látogatásán beszélt a medvekilövési kvóta megduplázását célzó javaslat részleteiről.
Jótékonysági futással és kosárlabdameccsel gyűjt adományokat az eltérő fejlődésű gyermekekért a Gyulafehérvári Caritas december 20–23. között Marosvásárhelyen és környékén. Futással vagy akár kerékpározással is csatlakozhat bárki az akcióhoz.
Cantus figuratus címmel tart előadóestet Laczkó Vass Róbert kolozsvári színművész Székely Norbert zongoraművész közreműködésével advent utolsó vasárnapján, december 21-én 18 órától a marosvásárhelyi Gecse utcai református templomban.
Aláírta pénteken Daniel David oktatási miniszter az új középiskolai tanterveket jóváhagyó rendeletet – közölte a szaktárca.
1 hozzászólás