
Esik Csíksomlyón, gyülekeznek a zarándokok
Fotó: Barabás Ákos
Az időjárási körülmények miatt, az eredetileg tervezett Bákó helyett Marosvásárhelyre érkezik szombat délelőtt repülőgéppel Ferenc pápa, és innen folytatja útját Csíksomlyó felé – írja az Agerpres hírügynökség.
2019. június 01., 08:572019. június 01., 08:57
2019. június 01., 09:012019. június 01., 09:01
Az útvonal-módosításról péntek este döntött a pápa biztonságáért felelős minisztériumközti csoport. Az ügyben kiadott sajtóközlemény szerint
A közlemény nem részletezi, hogy a szentatya mivel utazik Marosvásárhelyről Csíksomlyóra. Az eredeti elképzelés szerint, a pápa helikopterrel ment volna Bákóból Csíkszeredába.
A pápa fél tizenkettőkor érkezik a Hármashalom oltárhoz, és megkezdődik a pápai szentmise, amelyen több száz lelkész és száztagú kórus működik közre.
Két közlekedési bűncselekmény miatt indítottak eljárást a rendőrök vasárnap Hargita megyében: egy férfit ittas vezetésen, egy fiatalt pedig jogosítvány nélküli autózáson értek.
Megsérült hétfőn egy 15 éves lány, miután kiesett egy mozgó autóbuszból a 15A jelzésű országúton, a Beszterce-Naszód megyei Harina település közelében.
Tavaly 31 ezerre volt tehető a betöltetlen állások száma Romániában a statisztikák szerint, ami ötezerrel kevesebb, mint egy évvel korábban.
Az üzemanyag árának emelkedését fékező újabb intézkedésekről tárgyalnak hétfőn a Victoria-palotában a koalíciós pártok képviselői – értesült az Agerpres politikai forrásokból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) előrejelzése szerint hétfő reggel 10 órától kedd reggel 10 óráig a szél erősödése, mérsékelt csapadék, a hegyekben pedig havazás és hóréteg kialakulása várható.
Öt személy életét vesztette hétfő reggel egy Kolozs megyében történt közúti balesetben.
79 éves korában elhunyt Nádasdy Ádám nyelvész, költő, műfordító.
A romániaiak 89 százaléka elégedetlen azzal, ahogyan a kormány az üzemanyagválságot kezelte – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A kőolajat leszámítva nem áll rosszul Románia az energiahordozók terén, mégis egyre költségesebbek ezek a lakosság számára. Mi ennek az oka? – ehhez hasonló kérdésekkel fordultuk Antal Lóránthoz, a szenátus energiaügyi bizottságának elnökéhez.
A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt vasárnap 17 óra 16 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
szóljon hozzá!