
Vakációban is népszerű volt az állatkert
Fotó: Haáz Vince
Március elsejétől nyári program szerint várja látogatóit a marosvásárhelyi állatkert. Szinte naponta születnek új kisállatok is, legutóbb egy indiai sül jött a világra.
2025. február 27., 18:032025. február 27., 18:03
2025. február 27., 18:042025. február 27., 18:04
Március elsejétől 9-18 óra között lehet felkeresni a marosvásárhelyi állatkertet és 19 óráig kell elhagyni a több hektáron fekvő létesítményt. Már jegyautomaták is vannak a bejáratnál, így egyszerűen és gyorsan lehet jegyet váltani.
Az elmúlt hetekben több kisállat született az állatkertben, a gondozók és a látogatók nagy örömére. Tavaly nyáron kapott egy tucatnyi indiai sült az állatkert és a napokban megszületett az első sül-bébi is. Születésekor a tüskék még egészen fehérek és puhák voltak csak később keményednek meg.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
Nicușor Dan államelnök pénteken kihirdette a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvényeket.
Ünnepélyes keretek között adják át szombaton Gyergyóremetén az új bicikliutat. Az esemény nem csupán egy hivatalos átadó lesz: a szervezők egy különleges rekordkísérlettel is készülnek.
A marosvásárhelyi tűzoltók egy lakástűzhöz vonultak ki pénteken délután, amely egy tömbház legfelső emeletén keletkezett.
Nem mindennapi tűzesethez riasztották a hatóságokat Székelyudvarhelyen, péntek délután: valaki a plázánál levő lakópark mögött egy betonkerítés tövében akart halat sütni. Azonban a lángok elharapóztak.
Az utóbbi években ismétlődő jelenség Székelyföldön, hogy a márciusi-áprilisi felmelegedést hirtelen visszatérő fagyok váltják. Ezek komoly károkat okozhatnak a gyümölcsösökben, teljesen el is veszhet az adott évi termés.
Pénteken délutánra sikerült teljesen eloltani a maroludasi hulladéklerakónál kedden délben keletkezett tüzet. A területet továbbra is megfigyelés alatt tartják.
szóljon hozzá!