
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Több sárga riasztást adott ki a következő napokra az Országos Meteorológiai Szolgálat. A hegyekben havazásra, hóviharokra, az ország nagy részén esőre, vegyes csapadékra és megerősödő szélre kell számítani – írja az előrejelzésre hivatkozva az Agerpres hírügynökség.
2020. május 05., 19:442020. május 05., 19:44
A meteorológusok szerint szerda reggel hat órától csütörtök este nyolc óráig a hegyekben megerősödik a szél, 90–100 km/órás, a Déli-Kárpátokban akár 110–120 km/órás széllökések is várhatók. 1700 méter fölötti magasságban havazhat is, és a hóviharok miatt jelentősen csökken a látótávolság.
Változékony időre vonatkozó sárga riasztás lesz érvényben szerda déltől csütörtök este nyolc óráig Szatmár, Szilágy, Máramaros, Kolozs, Beszterce-Naszód, Maros, Hargita, Kovászna, Hunyad, Brassó, Fehér és Szeben megyében is. Helyenként itt is megerősödik a szél, 55–65 km/órás széllökések várhatók.
Ugyanakkor kedden délutántól csütörtök estig esőre és vegyes csapadékra, illetve megerősödő szélre kell számítani az ország nagy részén. A lehulló csapadék mennyisége meghaladja a 15–25, helyenként a 30 litert is négyzetméterenként.
Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.
Újabb első- és másodfokú riasztásokat adtak ki fokozott légköri instabilitás miatt a meteorológusok pénteken.
Életének 83. évében elhunyt Szilágyi Tibor Kossuth-díjas színművész – tudatta felesége pénteken az MTI-vel.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás érvényes pénteken szinte az ország egész területén.
A hegyi- és búvármentőknek a nyár mindig intenzív időszak: ilyenkor többször kerül sor arra az emberileg, szakmailag, lelkileg nehéz feladatra, hogy élettelen testet emeljenek ki a vízből.
A termelők és a feldolgozók is nehéz időszakot élnek meg a tejiparban, az ágazatot sújtó válság okai összetettek, és általános megoldás sincs a helyzetre. Hargita megyében több ezerrel csökkent a tehénállomány – a hegyvidéken súlyosabbak a problémák.
Személyautó és kisbusz ütközött csütörtök este a Maros megyei Mezőcekeden. Az ütközés következtében mindkét jármű lesodródott az úttestről.
Egy hete eltűnt kamaszlányt keres a Maros megyei rendőrség.
szóljon hozzá!