
Fotó: Borbély Fanni
Szeptemberre beérett a szőlő és a szilva, így a helyi zöldség- és gyümölcspiacokon kedvünkre válogathatunk a kínálatból. A csíkszeredai zöldségpiacon jártunk, hogy megszemléljük a felhozatalt és tájékozódjunk az árakról.
2024. szeptember 11., 16:012024. szeptember 11., 16:01
A csíkszeredai zöldségpiac kínálata gazdag, a szezonális gyümölcsök uralják az árusok standjait: őszi barack, szőlő, szilva, ameddig a szem ellát. A kínálat nagy, az árak pedig ezzel együtt változatosak, főleg a szőlő árai között vannak nagy eltérések.
A standoknál romániai és görögországi nektarinokat kínálnak, amiért változatlanul 12 lejt kérnek kilogrammonként. Az őszi barackok zöme szintén romániai származású, kilogrammjáért pedig 7–8 lejt kérnek az árusok.
Egyes árusok 4 lejt kérnek a szőlőért kilogrammonként, van aki 5 lejt, 8 lejt vagy éppen 12 lejt. Szilvában is bővelkedik a csíkszeredai piac, az ára pedig 5–6 lej kilogrammonként.
Fotó: Borbély Fanni
A csíkszeredai piacon a legtöbb gyümölcs származási helye Románia, azon belül is Vráncsa megye. A kínálatban egyaránt van magvas és magnélküli szőlő is. A szezonális gyümölcsök mellett pedig
A késő nyári zöldségek és gyümölcsök már fogyóban vannak, egyes árusoknál például még kapható kukorica, de a legtöbb standnál már csak a frissen beérett gyümölcsök sorakoznak.
Fotó: Borbély Fanni
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken telefonon tárgyalt Mohamed bin Zayed Al-Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.
Biztonságuk érdekében kérjük ne hagyják el otthonaikat vagy szállóhelyüket Szovátán, 22 óra után – ehhez hasonló RO-Alert üzeneteket kaphatnak a szovátaiak és a turisták, állítja az országos rendőrségi szakszervezet. A polgármester nyugalomra int.
Több civil szervezet bejelentette, hogy pénteken a Cotroceni-palota előtt tüntet a legfőbb ügyészség, a korrupcióellenes ügyészség és a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség vezetői tisztségébe javasolt személyek kinevezése ellen.
Óvodai csoporttól nyolcadik osztályig várják a jelentkezőket a Sepsi Metropoliszövezet környezettudatosságra nevelő programjára. A kiskertészek idén is könnyen termeszthető zöldségeket fognak ültetni, de meglepetés is vár rájuk.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott sürgősségi rendeletével stabilitási támogatást vezet be a NEET státuszú fiatalok számára, akik megszerzik első munkahelyüket teljes munkaidős, határozatlan idejű munkaszerződéssel.
A kormány csütörtöki ülésén memorandumot fogadott el, amely lehetővé teszi, hogy a tanügyminisztérium személyzetet alkalmazzon 19 már elkészült, valamint további 4, hamarosan átadásra kerülő bölcsődében.
Egészen elképesztő tűzesetet rögzített egy térfigyelő kamera a Hunyad megyei Szászvárosban szerdán. A felvételek tanúsága szerint egy négyes Golfból szivárgott az üzemanyag, de a sofőr elindult vele, szikra keletkezett, és lángcsíkot hagyott maga után.
A kormány március végéig bemutatja a villamosenergia árának csökkentését célzó intézkedési tervét – jelentette ki Ilie Bolojan csütörtökön.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy a kormány elfogadta a sürgősségi rendeletet, amely alapján a földgáz árát jövő tavaszig a jelenlegi szinten tartják.
Bár szerdára várták, Hankó Balázs miniszter csütörtökön tudott hosszabb lélegzetvételű látogatást tenni Kézdivásárhelyre. És ha már jött, újfent nyilvánvalóvá tette: a székelyek változatlanul számíthatnak a magyar kormány támogatására.
szóljon hozzá!