
Fotó: Veres Nándor
2024. november 23., 09:302024. november 23., 09:30
2024. november 23., 09:332024. november 23., 09:33
A marosvásárhelyi önkormányzat változtatásokat jelent be egyes szavazóhelyiségek elhelyezkedésével kapcsolatban.
A következő változások lesznek a szavazóhelyiségek tekintetében:
A Friedrich Schiller Általános Iskola 21. és 22. körzetének (Kárpátok sétánya 23. szám) lakói ezentúl a Napsugár Napköziotthon óvodájában szavazhatnak, ugyanabban az utcában (5. szám);
A 81. szavazóhelyiséghez (Kultúrház utca 13.) tartozó lakók mostantól a volt Emil A. Dandea Líceumban, a Dózsa György utca 250. szám alatt voksolhatnak.
Kérjük, csak hivatalos forrásból származó információkat használjon.
A szavazóhelyiséget, ahol szavazhat a www.registrulelectoral.ro linken tekintheti meg.
Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
Bel- és Külkapcsolati Osztály
(X – Fizetett hirdetés)
Tavaly országos szinten 40 ezer hektárral nőtt a mezőgazdasági vetésterület Romániában az előző évhez képest, és elérte a 8,214 millió hektárt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adataiból.
Észak-Amerika legmagasabb csúcsát, a Denalit mászta meg idén nyáron Toásó István és Pakot Ferenc. A két székely hegymászó szerint azonban a siker nem a csúcson rejlik, hanem felkészülésben, a jó döntésekben és az egymásba vetett bizalomban.
A közlekedésbiztonság növelése érdekében a mai napon összehangolt közúti ellenőrzést tartanak a 15-ös országúton. A Kolozs, Maros, Hargita, Neamț és Bákó megyei rendőrök közösen ellenőrzik a teljes útszakaszt.
Az elmúlt 24 órában 15 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 17 személynek nyújtottak segítséget; két személy életét már nem tudták megmenteni – tájékoztatott vasárnap a Facebook-oldalán a Salvamont.
Nicușor Dan államfő július 7-én és 8-án részt vesz az Észak-atlanti Szerződés Szervezete (NATO) állam- és kormányfőinek ankarai csúcstalálkozóján – közölte szombaton az elnöki hivatal.
Büntetőeljárás indult egy 18 éves gyergyószárhegyi fiatal ellen, akit ittas vezetésen értek tetten, ráadásul jogosítvánnyal sem rendelkezett.
Büntetőeljárás indult egy 21 éves csíkmadarasi nő ellen, akit ittas vezetésen értek tetten a Hargita megyei rendőrök.
Egy 56 éves Neamț megyei férfi vezette azt az autót, amely szombaton hajnalban borult fel a 13B jelzésű országúton, Gyergyóalfalu közelében. Mint kiderült, alkoholt fogyasztott mielőtt a kormány mögé ült.
Románia a nettó kedvezményezett tagállamok közé tartozik az Európai Unióban: miközben mintegy 30 milliárd euróval járult hozzá a közös költségvetéshez, az EU-s alapokból több mint 100 milliárd euró támogatást hívott le.
Kábítószer-kereskedelemmel kapcsolatban végeztek házkutatást Brassóban a rendőrök, amikor a gyanúsítottak az ablakon kidobálva próbáltak megszabadulni a terhelő bizonyítékoktól.