Fotó: Tamás Attila
Valóban vannak változások Csíkszeredában a Hargita és Rét utcák kereszteződésében, de nem olyan mértékben, ahogy ezt nemrég sokan feltételezték. Az utca tavaly elkezdett felújítása vége felé közeledik, rövidebb forgalomkorlátozások még lesznek.
2024. augusztus 21., 08:012024. augusztus 21., 08:01
Feladta a leckét az autósoknak az elmúlt időszakban (is) a csíkszeredai Hargita utca felújítása közben bevezetett forgalomkorlátozás. A város nyugati ki- és bejáratát jelentő nagy forgalmú utcában, miután korábban a Hajnal utcai kereszteződésnél levő körforgalom építése miatt voltak hetekig különböző irányú forgalomelterelések, most a Rét utcai kereszteződésnél érte meglepetés az autóvezetőket.
Itt ugyanis, miután már egy ideje megváltozott az elsőbbségi sorrend, azaz, a Rét utcán közlekedőknek van elsőbbségük a Hargita utcán autózókkal szemben, most forgalomterelő szigeteket épített a kivitelező.
ezt csak úgy tehették meg, ha elhaladtak a Ligat híd melletti körforgalomig, ott megfordulva, a városból kifelé tartva kanyarodhattak be a Rét utcába.
Fotó: Tamás Attila
Jó néhány autóvezető viszont nem tudott mit kezdeni a helyzettel, és terjedni kezdett az a híresztelés is, hogy ez végleges megoldás marad. Olyan autósokat is láttunk, akik beérkezve a városba, megkerülték a forgalomterelő szigetet, majd a városból kifelé tartó autók közé besorolva, vagy közöttük átvágva kanyarodtak a Rét utcába, balesetveszélyes helyzeteket idézve elő.
A korlátozás viszont csak időleges volt – erősítette meg érdeklődésünkre Bors Béla alpolgármester.
így a Csíkszeredába érkezők akadálytalanul, elsőbbséget élvezve kanyarodhatnak a Rét utcába.
Fotó: Tamás Attila
„A bóják természetesen még ki vannak helyezve, mert egyelőre a Hargita utca egy munkatelep” – emlékeztetett az elöljáró.
Az említett kereszteződésben az elsőbbségi sorrend változása mellett még van egy fontos újdonság:
Nekik szintén jobbra kell kanyarodniuk, majd a Hajnal utcai kereszteződésnél kialakított körforgalomban lehet megfordulni a városközpont irányába – magyarázta Bors Béla.
Fotó: Tamás Attila
A Hargita utca felújítása a vége felé közeledik, a körforgalom kialakítása után elkészültek az új buszmegállók is, amelyekhez hasonlókat szeretnének készíteni a város többi részén is – tudtuk meg.
Fotó: Tamás Attila
A beton villanypóznákról a kábeltévé- és internetszolgáltatók vezetékei a föld alá helyezett védőcsövekbe kerülnek, az áramszolgáltató léghálózata viszont egyelőre megmarad, ezért az oszlopokat még nem lehet eltávolítani. Erre csak azután kerülhet sor, hogy az áramszolgáltató elkészíti a szükséges terveket, majd elvégzi a vezetékek föld alá helyezését – erre ígéretet tettek a városházának.
Fotó: Tamás Attila
A megszorítások miatt az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) támogatta beruházások közül a legfontosabbal, a megyeháza felújításával versenyt futnak az idővel – vázolta a helyzetet a Hargita megyei tanács elnöke, Bíró Barna Botond.
Ilie Bolojan hétfőn a Victoria-palotában a közigazgatás reformjáról és követeléseikről tárgyalt a közigazgatási szakszervezetek képviselőivel.
Elutasította hétfőn a szenátus 40 támogató és a 82 ellenszavazattal a Daniel David oktatási miniszter elleni ellenzéki egyszerű indítványt.
Idén eddig közel 280 tűzesethez riasztották a Hargita megyei tűzoltóságot, azonban leggyakrabban a rohammentőknek (SMURD) kellett beavatkozniuk, több mint kétezer esetben vonultak helyszínre segíteni.
Teljes gázzal, mindenféle körültekintés nélkül mentek be az útkereszteződésbe a fiatalok egy motorral, ahol egy autó érkezett. Borulás lett a vége, de szerencsés kimenetelű.
A következő két hétben 20 és 30 Celsius-fok között ingadozik a legmagasabb nappali hőmérséklet és futó záporok várhatók Románia nagy részén – derült ki az Országos Meteorológiai Szolgálat szeptember 15–28. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Florin Manole munkaügyi miniszter hétfői sajtótájékoztatóján ismertette a Szociáldemokrata Párt (PSD) gazdaságélénkítő javaslatait a munkaügy területén.
Életét vesztette egy 66 éves férfi a resicabányai megyei kórház területén. A páciens vélhetően leesett a lépcsőn, miután annak egyik foka beszakadt a súlya alatt. A rendőrség kivizsgálást indított.
A kormánykoalícióban volt tárgyalás arról, hogy az alapélelmiszerek árrésének korlátozását nem kellene meghosszabbítani október elsejétől – ismerte el hétfőn a sajtónak a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) szenátusi frakcióvezetője.
A diákok november 20-án kapják kézhez a szeptemberi és októberi ösztöndíjat. A dokumentumokat október 2-áig kell leadni az iskolák titkárságán. Idén azonban a tantárgyversenyeken jól teljesítőknek már nem jár a motiváló ösztöndíj.
2 hozzászólás