
A gyulafehérvári székesegyházban pappá szenteltek öt diakónust
Fotó: Péter Dávid/Faceebook
Személyi és szervezeti változások következnek augusztus 1-jétől a gyulafehérvári főegyházmegyében. Számos plébánia új lelkészt vagy segédlelkészt kap, de Kolozsváron egy új román anyanyelvű katolikus plébánia is létrejön.
2024. június 29., 17:112024. június 29., 17:11
2024. június 29., 17:192024. június 29., 17:19
Kovács Gergely gyulafehérvári érsek június 29-én, Szent Péter és Szent Pál apostolok főünnepén a gyulafehérvári székesegyházban pappá szentelt öt diakónust, a szentelést követően megkapták segédlelkészi kinevezésüket első szolgálati helyükre:
A romkat.ro portálon megjelent tájékoztatás szerint Kovács Gergely közel kétéves előkészítő munka eredményeként, meghallgatva az érintett lelkipásztorok és közösségek álláspontját, kikérve a főegyházmegye papi szenátusának véleményét, a vonatkozó egyházi törvények előírásait betartva, 2024. június 26-án megalapította a kolozsvári román anyanyelvű személyi plébániát, Szentháromság titulussal. Ennek első plébánosává Popesc Mihăiță Cristiant, a kolozsvári Szent Mihály plébánia eddigi segédlelkészét nevezte ki.
Farkas Zsombor a székelyudvarhelyi Szent Miklós plébánia segédlelkészi beosztása után a vajdahunyadi plébániára kerül segédlelkésznek.
Ferencz Antalt, aki eddig a Verbum Egyesület igazgatója volt, Kajántó filiát fogja ellátni.
Bőjte Csongor a Verbum Egyesület igazgatójává vált.
Balla Imre a pálpataki plébánia kormányzójaként dolgozik, Antal Zoltán-László, a sepsiszentgyörgyi Szent József plébánia segédlelkésze Tür plébánosa lesz.
Uzonban György Imre eddigi baróti segédlelkész lesz a plébános Szőcs Béla helyén, aki Kolozs plébánosaként folytatja a hivatását.
Keresztes Olivér kolozsi plébános augusztustól Sepsibükszád plébánosa, valamint Málnásfürdő plébániai kormányzója lesz, miután Gábos Zoltán jelenlegi málnásfürdői és sepsibükszádi plébánost Lázárfalva plébánosává nevezte ki az érsek.
Antal József, eddigi megbízatásában megerősítve, a kilyénfalvi plébánia kormányzója lesz.
Becze Lóránt kosteleki lelkészt az újtusnádi plébánia kormányzójává helyezték át, Kosteleken pedig Málnási Demeter kormányozza a plébániát.
Az érsek a vidombáki filia ellátását a brassói Szent Kereszt plébániára bízta.
Több lelkész nyugalomba vonulásáról is hírt ad a romkat.ro, így Bordi Jánost, Ilyés K. Imre kilyénfalvi plébánost, László Andrást, a 78. életévét betöltött újtusnádi plébánost; ifj. Tamás Józsefet, a 78. életévét betöltött lázárfalvi plébánost is felmentette Kovács Gergely az eddigi beosztásából és nyugállományba engedte. Ugyanakkor a 75. évüket betöltő Bereczi István gelencei plébánost és Szőcs Márton csatószegi plébánost egy évre megerősítette hivatalukban.
Ft. Nagy P. Károly OFM atya felmentést kapott a Kolozsvár-kerekdombi plébániához tartozó kajántói filia lelkipásztori ellátása alól.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!