Több ezer látogatóra számítanak
Fotó: Vargyasi Levente
A jövő csütörtökön rajtoló SepsiBook könyvvásár és kortárs irodalmi fesztivál díszvendégei Nádas Péter és Gabriela Adameșteanu lesznek, ugyanakkor a családközpontú programok, műhelyfoglalkozások és interaktív kiállítások sem maradnak el. A részleteket, változásokat a szervezők ismertették.
2024. május 17., 18:512024. május 17., 18:51
A május 23-26. között tartandó eseményt beharangozó tervektől csupán egy-két pontban tértek el a szervezők, az eddig bejelentett programok többségére biztosan sor fog kerülni – nyugtatta meg az érdeklődőket a pénteki sajtótájékoztató alkalmával Szonda Szabolcs, a Bod Péter Megyei Könyvtár igazgatója és a SepsiBook programigazgatója. Tőlük független okokból azonban két programpont elmarad: Karády Anna előadása, valamint Alina Nelega látogatása.
Bár igyekeztek a korábbinál színesebb, ugyanakkor szellősebb programot összeállítani,
A korábbiaknál több, összesen öt kiállítás lesz, 36 ifjúsági és gyerekprogram, továbbá több mint 50 kiadó fog érkezni 38 standhelyre. Újdonságképpen ugyanakkor érdekes konferenciákra, de még kávékóstolásra is lehetőség lesz. A négynapos rendezvény teljes programja a fesztivál honlapján olvasható. A szervezők felhívták a figyelmet, hogy
Szonda Szabolcs szerint – habár így is meglehetősen sok a program – a felépítésen némileg változtattak, emiatt könnyebben lehet majd válogatni közöttük. „Több a más területről, más témával érkező, de ide kapcsolódó rendezvény, ami még inkább kitágította az esemény tartalmát” – fogalmazott. Így
Emellett a különböző tematikájú szakirodalomra is hangsúlyt fektetnek, többek között az építészeknek is kedveznek a tematikus válogatással.
A szervezők közzétették a véglegesített programot
Fotó: Farkas Orsolya
A műhelykonferenciák is beépültek a fesztiválba – a megyei könyvtár 50. születésnapja alkalmából megszervezett találkozó, de a Nimród Vadászújság konferenciája is itt állomásozik idén –, valamint a foglalkozások, többek között a kreatív írás műhely, amelyre Horváth Benji várja majd az ifjúságot. A szervezők kiemelték, hogy
Hollanda Andrea, a megyei könyvtár olvasószolgálatának vezetője ismertette, hogy a fesztiválra tudatosan készítették a gyerekeket. „Fontosnak tartjuk, hogy a gyerekek úgy menjenek el a szerzőkkel való találkozásra, hogy ismerjék a könyveiket” – nyilatkozott, hozzátéve, hogy
Ennél azonban jóval több, családdal érkező gyereket és fiatalt várnak majd a fesztivál egészére, reményeik szerint ezernél is több fiatal olvasót, mesehallgatót sikerül bevonzani.
Irodalmi fesztiváltérré alakul a Sepsi Aréna
Fotó: Kristó Gothárd Hunor
A Könyvkelengyére első osztályosokat várnak, ahol a magyar kisiskolásokat Végvári Imre Jövőmenők című kötetével ajándékozzák meg. A Cimbora-délelőttön a folytatásos regényre alapozva tartanak foglalkozásokat, de
A zenés programokat a Kelekótya nyitja meg, de érkezik a Mozsikácska és a Felsőháromszéki Ifjúsági Fúvószenekar is. A gyerekkönyv-szerzők közül Dániel András és Kiss Judit Ágnes neve kiemelendő.
Gombos Zoltán programkoordinátor kiemelte, hogy a fesztivál ideje alatt a Vadon Egyesület által működtetett kisvonat Sugásfürdő helyett a Sepsi Arénához fogja fuvarozni az utasokat, ugyanígy az 5-ös buszjáratot is bővítették, megkönnyítve a fesztiválra látogatók dolgát. A buszjáratokról a későbbiekben tájékoztatnak a Multi-Trans Rt. képviselői.
A program csütörtökön délelőtt 11 órakor kezdődik, a hivatalos megnyitóra ugyanezen a napon 17 órakor kerül sor.
Rekordszámok: 38 standra 50 kiadó költözik be
Fotó: Codra Botond
Vízbe esett ember megmentésére riasztották a tűzoltókat Marosludason. Az eset a város szélén, az egykori üveggyár közelében található tónál történt – írja közleményében a Maros megyei tűzoltóság.
Nicușor Dan kérte, hogy ne legyen áfaemelés, de az államháztartás helyzetének elemzése után a kormány döntése az volt, hogy ezt meg kell lépni – jelentette ki hétfőn este Ilie Bolojan.
Egyelőre nehéz meghatározni, mekkora veszteséget okoz a parajdi bányakatasztrófa Korondon és Szovátán: előbbi település árusai 15-20 százalékos kiesést jósolnak, az üdülővárosban inkább a vakációs jegyek értékének csökkentése miatt aggódnak.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő intézkedések hatálybalépése után a végleges állású tanárok nem veszítik el a munkahelyüket, nem csökken a fizetésük, és nem szűnnek meg az ösztöndíjak sem, csupán átszervezik a
A Transzfogarason történt halálos medvetámadást követően számtalan reakció érkezett a közösségi oldalakat használók részéről.
Ilie Bolojan miniszterlenök a képviselőház és a szenátus hétfő délutáni együttes ülésén kijelentette, hogy július végéig a második deficitcsökkentő csomaggal is a parlament elé járul, és ezek az intézkedések már a méltányosságra helyezik hangsúlyt.
Vészhelyzetben hozott felelősségteljes döntésnek nevezte hétfőn délután a parlamentben Ilie Bolojan az első deficitcsökkentő csomagról szóló törvénytervezet beterjesztését.
Napról napra kevesebb marad a sepsiszentgyörgyi városközpont egyik meghatározó épületéből. A valamikori Bodok szálló bontásával járó zaj és por az épület közelében levő vendéglátóegységek számára is megnehezíti a nyári szezont.
A megszorító intézkedések ellen tiltakoztak hétfőn a parlament melletti Izvor parkban a tanügyi és az egészségügyi alkalmazottak szakszervezetei.
Egy fa dőlt ki Csíkszeredában, valamint több mint 2500 felhasználó maradt áram nélkül Csíkszéken a kedvezőtlen időjárási viszonyok miatt hétfőn délután – közölte a Hargita megyei katasztrófavédelem.
szóljon hozzá!