
Képünk illusztráció
Fotó: Tuchiluș Alex
A Központi Választási Iroda (BEC) május 3-án, szombaton és 4-én, vasárnap is közli a választási részvétellel kapcsolatos adatokat.
2025. április 27., 12:212025. április 27., 12:21
Az elnökválasztás első fordulójában a romániai szavazóhelyiségekben május 4-én, vasárnap 7 és 21 óra között adhatják le szavazatukat a választópolgárok.
Külföldön három napon át lehet voksolni: május 2-án, pénteken és május 3-án, szombaton helyi idő szerint 7 és 21 óra között tartanak nyitva a szavazóhelyiségek, vasárnap pedig reggel 7 órakor nyitnak és romániai idő szerint 21 órakor zárnak a szavazókörzetek.
szombaton 12.30-kor a 12 órai adatokat (külföldi szavazás)
vasárnap
9.30-kor a 9 órai adatokat
13.30-kor a 13 órai adatokat
17.30-kor a 17 órai adatokat
21.30-kor a 21 órai adatokat (ekkor zárnak a szavazóhelyiségek).
A részleges, illetve a végleges eredményeket a következő program szerint közlik:
hétfőn
9.30-kor a 9 órai adatokat
12.30-kor a 12 órai adatokat
A választási részvételt monitorozó és az illegális szavazást megelőző informatikai rendszernek (SIMPV) köszönhetően az Állandó Választási Hatóság (AEP) oldalán – valós időben követhető lesz az urnáknál való jelenlét. Az urnazárást követően ugyanitt elérhetők lesznek az ideiglenes, a részleges, majd a végleges eredmények.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy jövő héten újraindulhat az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) kibertámadás miatt leállt tevékenysége.
Nőtt a bejelentett családon belüli erőszakos esetek száma Hargita megyében: az év első felében 261 bűncselekményt jegyeztek, szemben a tavalyi azonos időszak 199 esetével. A rendőrség szerint az áldozatok nagyobb bizalommal fordulnak a hatóságokhoz.
Újabb két korszerű és környezetbarát bölcsődét adtak csütörtökön át Hargita megyében. Az új intézmények Siménfalván, valamint Csíkszentgyörgy községben, Csíkbánkfalván épültek.
A természettudományok és a matematika-informatika szakokra volt a legnehezebb idén bejutni a nyolcadik osztályt végzetteknek Székelyföldön. A magyar tagozaton 8,80 volt a legmagasabb utolsó bejutási átlag az egyik székelyföldi líceumban.
A Henley Passport Index júliusi adatai szerint a román útlevél a 11. helyen áll a világon, ami Románia eddigi legjobb helyezése ebben a rangsorban – közölte csütörtökön a Facebook-oldalán Cătălin Predoiu ügyvivő belügyminiszter.
Aláírták a gyergyószentmiklósi Mobilitás 2 projekt kivitelezési szerződését, így augusztusban kezdődhetnek a munkálatok. A közel 15 millió lejes beruházás többek között útfelújítást, új járdákat, parkolókat és zöldfelületek rendezését is magában foglalja.
Több mint 23 köbméter, eredetét igazoló okmányok nélküli faanyagot találtak a rendőrök egy Hargita megyei erdészeti vállalkozásnál végzett ellenőrzés során. Az érintett cégre 10 ezer lejes bírságot szabtak ki, a faanyagot pedig elkobozták.
Alexandru Rogobete szociáldemokrata (PSD) képviselő csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy módosító javaslatot nyújtott be, amellyel mentesítené az egészségügyet a létszámstop alól.
Több mint száz alkohol és drogtesztet végzett a közúti rendőrség Tusványos első két napján, azonban mindegyik eredménye negatív lett. Műszaki meghibásodások miatt azonban kilenc sofőrt büntettek összesen valamivel több mint 5 ezer lejes bírsággal.
A magyar autonómiatörekvések jelenéről és jövőjéről vitáztak Tusványos második napján politikusok, jogászok és nemzetpolitikai szereplők. A beszélgetés középpontjában Székelyföld, Vajdaság és az európai kisebbségvédelem állt.
szóljon hozzá!