Az égő fáklyák által megvilágított kopjafa mellett meghajtott fejjel emlékeztek az igazságért küzdő '56-os hősökre szerda este Marosvásárhelyen. A marosvásárhelyi RMDSZ által szervezett megemlékezésre mintegy kétszázan gyűltek össze a Vártemplom kertjében.
2019. október 23., 20:282019. október 23., 20:28
2019. október 23., 20:322019. október 23., 20:32
Fotó: Haáz Vince
Az égő fáklyák által megvilágított kopjafa mellett meghajtott fejjel emlékeztek az igazságért küzdő '56-os hősökre szerda este Marosvásárhelyen. A marosvásárhelyi RMDSZ által szervezett megemlékezésre mintegy kétszázan gyűltek össze a Vártemplom kertjében.
2019. október 23., 20:282019. október 23., 20:28
2019. október 23., 20:322019. október 23., 20:32
Fotó: Haáz Vince
Kelemen Károly a Kereszténydemokrata Platform elnöke, egykori '56-os büszkén mondta, hogy 63 évvel az események után ő még itt van, és sokszor meséli el, hogy akkor mi történt, hogy az igazságért harcoló hősök emléke ne merüljön feledésbe. Beszélt arról, hogy egyetemistaként tartoztatták le és tartották három évig fogva embertelen körülmények között Szamosújváron, valamint arról, hogy azután két évig kényszerlakhelyen volt a Bărăganban, s ott sem volt különb sorsuk. Kiemelte, hogy
Véleménye szerint hőssé válni egyáltalán nem romantikus dolog.
Perczel László konzul, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának képviselője is köszöntötte az egybegyűlteket, majd arról beszélt, hogy
Kifejtette: az '56-os események egyesítették a nemzetet és az akkori események valódi ünneppé váltak, olyanná, amelynek összeköti a nemzedékeket, és az egész magyar nemzetet.
Fotó: Haáz Vince
– fejtette ki.
Vass Levente parlamenti képviselő szerint '56-ban fontos volt, de most is nagyon fontos őrködni az igazság felett és kimondani az igazságot. A vásárhelyi RMDSZ volt elnöke részletet szavalt el Arany János: Walesi bárdok című költeményéből, amelyet kicsit vásárhelyivé alakított, majd azzal zárta mondandóját, hogy „a visszarendeződést nem fogjuk eltűrni”.
A megemlékezés a himnuszok eléneklésével és koszorúzással zárult.
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
A villamos energia (+54,18 százalék), a lakbér (+43,78), a gázolaj (+32,68), a benzin (+22,42) és a kávé (+21,76) drágult meg a leginkább idén áprilisban a tavalyi negyedik hónaphoz képest – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet.
Hó formájában érkezik a csapadék a hegyvidéken, ez alól nem kivétel a Madarasi Hargita sem, ahol havazásba váltott át az eső május 13-án. Ezt a Szentegyházi Meteo Állomás Facebook-oldala jelezte a délben közzétett bejegyzésében.
Hogyan hat a jelenlegi gazdasági helyzet a könyvkiadásra, és miként tudnak működni a kiadók? Mekkora példányszámban jelennek meg a könyvek, és hogyan alakul a vásárlóerő? Két székelyföldi könyvvásár között erdélyi könyvkiadók vezetőivel beszélgettünk.
Nicușor Dan szerint a jelenleg zajló hibrid hadviselés sem annak a jele, hogy Oroszország békét és stabilitást akarna Európában.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fog együtt kormányozni a Szociáldemokrata Párttal (PSD) akkor sem, ha technokrata miniszterelnököt neveznek ki – jelentette ki kedden Mircea Abrudean szenátusi elnök.
Kedd éjfélkor hivatalba lépett a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést – közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
Ingyenesen állítják ki az első elektronikus személyi igazolványt a 14. életévüket betöltött polgárok számára június 30-ig.
Egyfajta oktatóvideót készített a Vâlcea megyei csendőrség abból az amatőr felvételből, amit azok az emberek készítettek, akik nem voltak hajlandók megvárni a beavatkozó egységet, és maguk próbálták meg elhajtani a medvét egy lapáttal.
Túl alacsony az általános sztrájk kirobbantásának a támogatottsága a tanügyben, így – bár a felmérés kiértékelése még nem zárult le – szinte biztosan elmarad a tiltakozás. A szakszervezet képviselője szerint az időzítés már nem is lenne szerencsés.
Nagy az érdeklődés a gazdasági szereplők részéről az ország legfiatalabb repülőterének bővítése iránt. A vezetőség szerint a fejlesztés kulcsfontosságú lépés abban, hogy Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtér országos és európai csomóponttá váljon.
szóljon hozzá!