
Rábólintottak az önkormányzati képviselők, hogy inkubátorház létesítésére lehessen pályázni a későbbiekben
Vállalkozói inkubátorházat létesítenének Gyergyószentmiklóson, az egykori öntöde irodaházának egyik szárnyában. A beruházást a város és a megye közös projektjeként szeretnék megvalósítani.
2021. május 20., 20:372021. május 20., 20:37
Partnerségi szerződést köt Gyergyószentmiklós önkormányzata Hargita Megye Tanácsával, azzal a céllal, hogy közösen hozzanak létre vállalkozói inkubátorházat – erről döntött a város képviselőtestülete csütörtök délutáni ülésén.
Amint azt Csergő Tibor polgármester előterjesztésében elhangzott, az egykori öntöde kihasználatlanul álló irodaházának felső (városközponthoz közelebb fekvő) szárnyában kaphatnak helyet a vállalkozások irodái. A beruházást európai uniós források felhasználásával szeretnék megvalósítani. Az unió (amennyiben pozitívan bírálja el a két önkormányzat igénylését) a szükséges pénz felét fedezné, a másik felét kell előteremtse a megye és a város. Ennek a félnek a nagyobb részét (65 százalékot) a megye, a kisebbet (35 százalékot) Gyergyószentmiklós kell majd hozzá tegye.
Hogy ez mekkora összeget jelent majd, azt még nem lehet tudni, hiszen amint Csergő Tibor polgármester közölte, a tervezésnek akkor kezdenek neki, ha az unió elfogadja az igénylésüket. A polgármester reményei szerint ősszel nekikezdhetnek a tervezésnek, jövőre pedig a kivitelezésnek is.
Csergő elmondta azt is, hogy a gyergyószentmiklósi intézményt a Székelyudvarhelyen működő Hargita Businness Center inkubátorház alárendeltségében, annak fiókintézményt hoznák létre.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
Narancssárga színű (másodfokú) meteorológiai riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Maros megye több településére. A figyelmeztetés csütörtökön 17 óra 15 percig van érvényben.
A gazdák több mint 98 százaléka megkapta a 2025-ös mezőgazdasági támogatásokat, amelyek összértéke meghaladja a 2,6 milliárd eurót – közölte csütörtökön a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott egy határozatot az Európai Bizottság SAFE védelmi hitelkeretéből Romániának megítélt források elosztásáról.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
1 hozzászólás