
Az épület csatornája, ugyanakkor a hivatal egyik autója is megrongálódott a dulakodásban
Fotó: Beliczay László
Két népes család tagjai verekedtek össze szerdán Székelyudvarhely városközpontjában a polgármesteri hivatal előtt, a dulakodás során az intézmény egyik autója is megrongálódott. A közbelépő helyi rendőrség munkatársai négy személyt állítottak elő.
2022. január 06., 15:092022. január 06., 15:09
Válásukkal kapcsolatos ügyeiket szerette volna rendezni egy pár szerdán a székelyudvarhelyi városházán – akik rokonaikkal együtt érkeztek a helyszínre –, ám nem jutottak be az intézménybe, hiszen nem rendelkeztek a jogszabályok által kötelezett zöldigazolvánnyal – vázolta az eset körülményeit László Szabolcs, a helyi rendőrség vezetője. Mint mondta, ezután
Az intézmény dolgozói értesítették a helyi rendőrséget a történtekről, így munkatársaik rögtön a helyszínre siettek. László rámutatott, kollégáik négy személyt állítottak elő a rendbontók közül és
Zörgő Noémi, a polgármesteri hivatal szóvivője is megerősítette lapunknak az esetet és annak körülményeit. Közölte, a dulakodás során a hivatal épületének egyik esővíz-elvezető csatornája sérült meg, ugyanakkor
A járműnek a hátsó sárvédője és a műanyag védői sérültek meg, ugyanakkor egy elem újrafestésére is szükség lesz. A szóvivő hozzátette, már egyeztettek az ügyben az állami rendőrökkel, a károkat pedig a rendbontónak kell megtérítenie.
Úgy tűnik, a munkakeresők nem a pénteki sepsiszentgyörgyi munkaerőbörzén felkínált állásokra pályáztak, a cégek pedig nem a megjelenteket keresték. A szakképzett munkások számára volt a legbőségesebb a kínálat.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Idén 23. alkalommal gyűlnek össze a Maros megyei civil szervezetek Marosvásárhely központjában azzal a céllal, hogy erősítsék az együttműködést egymás és a lakosság között, és bemutatkozási lehetőséget biztosítsanak a civil szervezetek számára.
Megsérült pénteken Szeben megyében egy másfél éves kislány, miután kinyitotta a kocsi ajtaját, és kiesett a mozgó járműből – közölte a megyei rendőrség.
Felborult egy személyautó Mezőbodonban péntek este, két személy megsérült a balesetben. A forgalom mindkét irányba megbénult.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta az Egészséges étkezés iskolai program finanszírozásához szükséges összegek folyósítását a programban résztvevő önkormányzatoknak.
Eltűnt egy 17 éves lány május 7-én Szabédról, bár önként hagyta el otthonát a kiskorú lány, de azóta nem tért haza. Rendőrségi feljelentést tettek a hozzátartozói.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság.
A rendőrség újabb vizsgálatot indított a mezőméhesi gyilkossággal kapcsolatban: az áldozat nővérének tett megjegyzéseket a körözött Emil Gânj testvére, aki gyakran megfordul a szintén mezőméhesi szülői házuknál.
Új szakaszába lépett Gyergyószentmiklós és Gyergyószék egyik legfontosabb infrastrukturális beruházása: aláírták annak elkerülő útnak a megvalósíthatósági tanulmányára vonatkozó szerződést, amely Tekerőpatak és Szárhegy irányából kerülné el a várost.
5 hozzászólás