
Fotó: Haáz Vince
A tervek szerint idén kellett volna befejezni és korszerűsítve átadni Marosvásárhelyen a ligeti stadiont, ahol többek között az atlétika- és labdarúgópálya, illetve a lelátók és az edzőtermek felújítása volt a cél. A kivitelezési szerződést azonban két éve felbontották, és azóta nem történt előrelépés az ügyben. A vásárhelyi önkormányzat csütörtöki ülésén napirendre kerül a városi stadion kérdése is.
2023. szeptember 26., 13:112023. szeptember 26., 13:11
Dorin Florea volt marosvásárhelyi polgármester 2019-ben kötött szerződést a Kronos Life Construct Kft.-vel a ligeti városi stadion felújítására. A szerződés értéke 6,5 millió euró volt, a kivitelezési határidő 2023-ban járt volna le.
A 2020-as helyhatósági választások után Soós Zoltán lett Marosvásárhely polgármestere, aki 2021 januárjában jelentette fel a korrupcióellenes ügyészségnél (DNA) a korábbi városvezetés által a stadion felújításával megbízott céget. A feljelentésben az állt, hogy
egymillió lej értékben hiányoznak a leltárból építkezési anyagok;
emellett a városházát a szerződés miatt 2 592 874 lejes kár érte,
amelyhez még hozzáadódik annak a bankkölcsönnek a kamata is, amit a város azért vett fel, hogy ezt a beruházást finanszírozni tudja.
A feljelentettek: a kivitelező, a műszaki ellenőr és a városháza részéről a munkálatokat felügyelő igazgató. Őket
Bő két év után, idén március elején a DNA közleményben hozta a közvélemény tudomására, hogy a stadion felújításának ügyét vizsgálva vádat emelt egy városházi igazgató, az érintett építkezési cég két adminisztrátora és a műszaki ellenőr ellen.
A város kifizette a építkezési anyagokat, de ezeket nem szállították le neki és az építtető cég tulajdonába sem kerültek, mert csak utólag vásárolták meg.
Fotó: Haáz Vince
Közben a városháza már 2021-ben felbontotta az érintett céggel a szerződést, a vállalkozás pedig emiatt beperelte a marosvásárhelyi polgármesteri hivatalt. Az időben és utólag megvásárolt, illetve felhalmozott építkezési anyagok több mint három éve a helyszínen vannak.
Bár szó volt arról, hogy szakemberekkel nézetik át a tervet, és ha szükséges, módosításokat eszközölnek, ez tudomásunk szerint nem történt meg. Mint ahogy újabb közbeszerzési eljárást sem hirdettek meg a kivitelezés érdekében.
Szerettünk volna a stadionnal kapcsolatos terveiről Soós Zoltán polgármesterrel beszélni, akitől – a kabinetjén keresztül – azt a választ kaptuk, hogy a hét vége felé fog csak erről beszélni. A városvezető megvárja ugyanis, hogy mit dönt a marosvásárhelyi önkormányzat a csütörtöki soros ülésén, amelynek napirendi pontjai között szerepel a ligeti stadion ügye is.
Évek óta parlagon
Fotó: Haáz Vince
A városvezető által kezdeményezett határozattervezet szerint
Ezt ugyanis több sportág képviselői kérték, nehezményezve, hogy a 2019-ben megkezdett munkálatok után nem volt felkészülésre, edzésre alkalmas futópálya Marosvásárhelyen.
Kérdés, hogy meddig használhatók az így tárolt építkezési anyagok
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) jelentős mennyiségű csapadékra vonatkozó elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást adott ki csütörtökön az ország hét megyéjére.
Hátba szúrtak egy rendőrt szerdán este Nagybányán. A támadás a város egyik utcáján történt, a rendőr szolgálaton kívül volt, sérülését követően kórházba vitték. Az elkövető elmenekült, nagyszabású művelet indult a felkutatására.
Ilie Bolojan szerint lehetővé kell tenni az önkormányzatok számára, hogy a költségvetésük elfogadása előtt visszatérjenek a helyi adók és illetékek törvényben meghatározott minimális szintjéhez.
Ilie Bolojan szerdán este bejelentette, hogy 2026. április 1-je és 2027. március vége között a lakossági fogyasztók szabályozott áron, a vállalatok és intézmények pedig piaci áron jutnak földgázhoz.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán este bejelentette, hogy a 2026-os költségvetésről szóló egyeztetések várhatóan a jövő héten lezárulnak, így a tervezetet február 20-a körül terjesztik a parlament elé.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szenátora, Robert Cazanciuc támogatja az RMDSZ-nek azt a javaslatát, hogy a kormány vizsgálja felül a helyi adók és illetékek emeléséről szóló döntését.
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA, emiatt 900 dolgozótól válna meg.
Gondatlanságból elkövetett rongálás, valamint a munkavédelmi és munkahelyi egészségvédelmi előírások megszegésének gyanújával büntetőeljárást indított szerdán a Szilágy megyei rendőrség a szilágycsehi templomtorony leomlásának ügyében.
Noha a vízfelületet még jég borítja, a háttérben már minden adott a tavaszi szezonnyitáshoz a sepsiszentgyörgyi városi szabadidős létesítménynél. A fenntartó Rekreatív Rt. beszerezte az állomási tóra szánt csónakokat és vízibicikliket.
Az oktatási szakszervezetek tagjai szerdán a kormány székhelye előtt tüntettek, mivel elégedetlenek a kormány által elfogadott intézkedésekkel.
szóljon hozzá!