
Fotó: László Ildikó
Az Adrenalin évét hirdette meg idénre a Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás (Visit Hargita) kedden a székelyvarsági sípályánál. Mindez azt jelenti, hogy a kalandturizmusra fognak összpontosítani, legyen szó hegymászásról, bobpályákról, sízésről, vadvízi evezésről stb.
2024. január 30., 16:542024. január 30., 16:54
Korábban a gasztronómia, illetve az egészségturizmus évét szervezte meg a Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás, amelynek az volt a lényege, hogy hatásosabban népszerűsíthessék a térség gazdag és változatos turisztikai kínálatát – közölte Bíró Barna Botond, a fejlesztési társulást megalapító Hargita Megye Tanácsa alelnöke.
Tapasztalatai szerint ezeknek meg is volt a hozadéka, hiszen
Fotó: László Ildikó
A sajtótájékoztató helyszíne, azaz Székelyvarság is egy ilyen hely, ahol
Utóbbi mellett kialakítottak egy bobpályát is, amely a hatodiknak számít a megyében.
– jelentette be az alelnök. Hozzátette, olyan csomagot szeretnének bemutatni az idelátogatóknak, amellyel valóban életre szóló élményt szerezhetnek: legyen szó hegymászásról, barlangi túrákról, vadvízi evezésről, sízésről, biciklis, lovas szolgáltatásokról, bobpályákról stb. Ezeknek megfelelő kínálattal vesznek részt a bukaresti Romexpón, illetve a budapesti Utazás kiállításon.
Fotó: László Ildikó
Tamás Ernő, Székelyvarság polgármestere rámutatott, hátrányából igyekszik előnyt teremteni a községük, hiszen bár elszigetelt helyen – „a világ tetején” – élnek, éppen ezért megfelelő a helyszín a turisztikai fejlesztésekre. Ezért is
„Úgy képzeltük el, hogy a Borosmező alatt építünk egy turisztikai szigetet. A meglévő fejlesztéseken kívül még vannak ötleteink, de nem szeretnénk ezt idő előtt elárulni.
– fogalmazott az elöljáró.
Fotó: László Ildikó
Kifejtette, ha van idegenforgalom, akkor már szükség van a házi kenyérre, a helyi kolbászra és hústermékekre is, ez pedig a közösség más tagjainak hajt hasznot. Hangsúlyozta, hogy a helyi fejlesztések egy csapatmunka eredményét tükrözik, hiszen segítségükre volt a magyar kormány és a megyei tanács is.
Hargita megyében biztonságot jelentenek a jól képzett és jól felszerelt hegyimentők, önkéntes tűzoltók, kutyás keresőcsapatok, illetve a helikopter-leszállópályával rendelkező csíkszeredai megyei kórház is, erre építkezve lehet kaland és élmény alapú turizmusról beszélni – hangsúlyozta Borboly Csaba, a megyei tanács elnöke.
Fotó: László Ildikó
Szerinte a négy évszakot teljesen le kell fedni a turistáknak szóló szolgáltatásokkal és lehetőségekkel:
Szabó Károly, a Visit Hargita ügyvezető igazgatója arról beszélt, hogy továbbra is szükség van arra a partneri kapcsolatra, ami a turizmus-fejlesztés miatt alakult ki. Ennek része kell legyen a helyi és a megyei politikai közösség, a vállalkozók, illetve a fejlesztési társulásuk is, amely a nagyközönség elé tárja a lehetőségeket.
A sajtótájékoztató után a jelenlévők kipróbálhatták a helyszínen épült bobpályát.
Az idei év első három hónapjában 33 996 családon belüli erőszakos esethez riasztották a hatóságokat, ebből 17 113 városon, 16 883 vidéken történt – számolt be szombaton az Országos Rendőr-főkapitányság.
Reneszánszát éli a gyógynövények használata, egyre többen szedik, sőt termesztik és nemcsak tea, hanem tinktúra is készül belőlük – jelentette ki Pokornyi László, aki a Marosvásárhelyen és környékén megtermő gyógynövényekről írt könyvet.
Nagy mennyiségű kábítószert foglaltak le a hatóságok az elmúlt két hétben végrehajtott akcióik során.
Megkéselt egy fiatal férfi egy másikat Csíkkozmáson a napokban. Feltehetően italozás torkollott agresszióba a két fél között. Az áldozatot kórházban ápolják.
Négy ügynökségének átszervezésére készül a munkaügyi minisztérium. Florin Manole tárcavezető szerint a négy intézményből kettő lesz: az egyik az ellenőrzésekkel, a másik a kifizetések kezelésével foglalkozik majd.
Hónapokkal ezelőtt még szürreálisnak tűnt, hogy a 8 lej körüli benzinár fog „olcsónak” számítani, most mégis ez történik. A világpiaci helyzet és a kormányintézkedések következtében a tíz lejt alulról súroló benzinár visszajött a nyolc lejes tartományba.
Az 112-es hívószámra medvecsapdába rekedt bocsról érkezett bejelentés Nyárádkarácson községből. A rendőrség bűnügyi eljárást indított, orrvadászat gyanújával. A község polgármestere, Bodó Károly Gyula szerint az ügy árnyaltabb, mint elsőre látszik.
Az átlagosnál csapadékosabb időszakot jeleznek előre a meteorológusok jövő hétre az ország minden régiójában, míg a május 1-jei minivakációt magában foglaló hétre az ilyenkor megszokottnál magasabb hőmérsékleteket valószínűsítenek.
Bíróság elé állítanak a bukaresti ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves barátnőjét, akiket azzal vádolnak, hogy megölték a lány anyját, majd a holttestet elásták egy erdőben.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
1 hozzászólás