
Üresen maradnak az osztálytermek
Fotó: Veres Nándor
Hétfőtől vörös forgatókönyv lép életbe hét Maros megyei településen, köztük Marosvásárhelyen is, azaz kizárólag online oktatás zajlik minden oktatási intézményben két héten át – tájékoztatott a Maros Megyei Tanfelügyelőség a döntésről vasárnap este.
2020. október 18., 19:552020. október 18., 19:55
2020. október 18., 20:352020. október 18., 20:35
Vasárnap este jelent meg a Maros Megyei Tanfelügyelőség hivatalos közleménye, amelynek értelmében
Vörös forgatókönyv lép életbe hétfőtől Marosvásárhelyen, Nyárádtőn, Kozmatelken, Maroskeresztúron, Marosszentkirályon, Marosszentgyörgyön, Marosszentannán. A döntést a megyei sürgősségi bizottság azzal indokolja, hogy az említett településeken a fertőzöttek száma meghaladta a hármat az ezer lakoshoz viszonyítva.
Az oktatási intézmények igazgatói felkérték az óvónőket, tanítókat, osztályfőnököket, hogy minden tanítványukat értesítsék a digitális tanrendre való áttérésről. Két hétig mind a diákok, mind pedig a pedagógusok otthonról, online formában folytatják az oktatási tevékenységet.
Helyi idő szerint kora délután egy óráig a választásra jogosultak 54,14 százaléka szavazott a magyarországi országgyűlési választáson. Ehhez képest a 2024-es romániai parlamenti választáson 52,33 százalékos volt a részvétel a teljes nap folyamán.
Új csengettyűre cserélték a régit Szentegyházán, a felszegi falurészen. Az ottlakók kezdeményezésére és az önkormányzat támogatásával megvalósult csengettyűt szombaton, ünnepélyesen adták át.
Tűz ütött ki vasárnap reggel a Vâlcea megyei Costești község területén lévő ortodox Beszterce-kolostorban, az apácák szállásául szolgáló épületben.
Harmadjára tett közzé részvételi adatokat a magyarországi országgyűlési választásról vasárnap a Nemzeti Választási Iroda helyi idő szerint tizenegy után, romániai idő szerint délben.
Leadta szavazatát vasárnap reggel a magyarországi országgyűlési választások alkalmával Orbán Viktor miniszterelnök és Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelöltje is.
Másodjára tettek közzé részvételi adatokat a vasárnapi magyarországi országgyűlési választások alkalmával, és ezek is azt mutatják, hogy korábban nem látott magasságokban a szavazási kedv.
Zajlik a voksolás a magyarországi országgyűlési választáson. Este hét óráig – romániai idő szerint nyolc – mintegy 7,5 millió választópolgárt várnak a magyarországi szavazókörökben az urnákhoz.
A gyorshajtásnak is van határa, ma minden bizonnyal ez 248 km/óra – ennyivel mértek be egy sofőrt a rendőrök szombaton délután az észak-erdélyi autópályán.
Több olyan mesterséges akadályt találtak a Maros-folyót vizsgáló szakemberek, amelyek nehezítik a halak vándorlását, rontják a víz minőségét és károsítják az ökoszisztémát. Értesüléseink szerint Gyergyócsomafalván le fognak bontani egy gátat.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
2 hozzászólás