Évek óta gond a málló vakolat egy csíkszeredai tömbháznál. A lakószövetség dolgozik azon, hogy orvosolja ideiglenesen a problémát, hosszútávon pedig a hőszigetelési munkálat fogja megoldani a helyzetet. Erre a munkára várnak már hosszú ideje a tömbház lakói, amelyet az önkormányzat bonyolít le európai uniós pályázat révén.
2024. június 28., 18:552024. június 28., 18:55
Fotó: Pinti Attila
Évek óta gond a málló vakolat egy csíkszeredai tömbháznál. A lakószövetség dolgozik azon, hogy orvosolja ideiglenesen a problémát, hosszútávon pedig a hőszigetelési munkálat fogja megoldani a helyzetet. Erre a munkára várnak már hosszú ideje a tömbház lakói, amelyet az önkormányzat bonyolít le európai uniós pályázat révén.
2024. június 28., 18:552024. június 28., 18:55
Fotó: Pinti Attila
Vakolattörmelékekkel van tele a járda csíkszeredai Szabadság tér 8-as számú tömbház mellett,
Erre a veszélyre hívta fel a figyelmet egy lakó a Civil Csíkszereda Facebook-csoportban.
Fotó: Pinti Attila
A téma kapcsán megkerestük a Hargita megyei tűzoltóságot, akik azt válaszolták, hogy nem hívták őket ilyen jellegű helyzethez, de
Fotó: Pinti Attila
Felhívtuk a tömbházért felelős lakószövetséget is. Gheorghe Ianău, a Szabadság tér 4–6–8. lakószövetség elnöke megkeresésünkre elmondta:
Csakhogy erre a munkálatra még várni kell. „Két éve, hogy várjuk, hogy a városháza tegyen valamit, hogy kezdjék el a kivitelezést, hiszen már elkészültek a tervek, ami szükséges a hőszigeteléshez” – mondta. Hozzátette, mivel mihamarabb be kell avatkozni, ezért
Fotó: Pinti Attila
Közel negyven tömbház hőszigetelésére pályázik idén a városháza a Regionális Operatív Program kiírására, köztük szerepel a fentebb említett nyolcemeletes tömbház is – magyarázta érdeklődésünkre Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere. Hozzátette, a kivitelezésre így idén nem kerülhet sor, leghamarabb csak jövőben kezdhetik el a munkát.

Miután tavaly befejeződtek a korábban elkezdett tömbház-hőszigetelések, idén újabb hasonló munkálatokat készítenek elő Csíkszeredában. Ezúttal az Országos Helyreállítási Terv keretéből támogatott beruházások következnek.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Jóváhagyta a kormány kedd esti ülésén 6850 álláshely betöltését az állami egészségügyi rendszerben – közölte az egészségügyi minisztérium.
A betegellátás nem szenvedi meg az általános sztrájkot, és arra is lehetőség van, hogy sürgősségi esetben ott, ahol szükséges, a sztrájkoló dolgozó kilépjen a tiltakozásból és visszatérjen a munkába – mondta a Székelyhonnak a Sanitas képviselője.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt kedden 17 órakor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Szerdán is folytatódik az általános sztrájk az egészségügyben – jelentette be a Sanitas Szakszervezeti Szövetség elnöke, Iulian Pope kedden, miután az új bértörvényről egyeztettek az egészségügyi minisztériumban.
Tűz ütött ki egy gazdasági épületben és egy raktárban Csíkszentsimon községben kedden, ahol fennállt annak a veszélye, hogy átterjed a tűz két lakóházra is. Többen megsérültek.
Közlekedési baleset történt kedd délután a 12A jelzésű országúton, Csíkszereda és Delne között: egy motorkerékpár és egy személygépkocsi ütközött össze. A motorost kórházba szállították.
2026 első félévében a Kovászna Megyei Prefektúrához összesen 131 beadvány érkezett, sok esetben többtucatnyi ember kérelmét tolmácsolva. Legtöbbször sikerült ezekre megoldást találni – tudtuk meg Ráduly István prefektus keddi sajtótájékoztatóján.
Az Európai Unió bekérette Oroszország brüsszeli ügyvivőjét, miután a múlt héten orosz drónok hatoltak be Románia légterébe – számolt be kedden a dpa.
Zátonyra futott a Dunán hétfő éjszaka egy svájci zászló alatt közlekedő üdülőhajó a Mehedinți megyei Salcia térségében. A fedélzeten 186 utas és 52 fős személyzet tartózkodott.
Lángoló fafeldolgozó műhelyhez riasztották kedden délben a tűzoltókat Csíkszentsimonba.
szóljon hozzá!