Ismét az elmúlt év világviszonylatban legégetőbb problémája, a koronavírus-járvány lesz a témája a Székelyhon TV Nézőpont című műsorának. A legújabb kiadásban a Szegeden vegyészi diplomát szerzett, Cambridge-ben doktorált Fejér Szilárd sepsiszentgyörgyi kutató beszél a pandémia kapcsán tesztelésről, a fertőzés következményeiről, a védőoltás hatékonyságáról.
2021. január 08., 12:042021. január 08., 12:04
2021. január 08., 14:212021. január 08., 14:21
A háromszéki Pro Vitam diagnosztikai központ vezetője ismerteti annak a nemrég piacra dobott, kórházaknak és diagnosztikai központoknak szánt tesztnek a jelentőségét, amely alkalmas a SARS-CoV-2 vírusfertőzés ellen termelt antitestek kimutatására.
A kutató ismerteti – számos tévhitet eloszlatva –, hogy mennyire megbízható és pontos az RT-PCR-teszt, elmagyarázza azt is, megtörténhet-e, hogy
Fejér Szilárd arra a kérdésre is választ ad a Székelyhon TV-ben, mennyire fogja meghozni a várt eredményt, a járvány visszaszorítását a Romániában is megkezdődött beoltás. A kutató úgy véli:
„Mindenképpen a védőoltás az egyetlen megoldás” – szögezte le a Nézőpontban a sepsiszentgyörgyi vegyész, aki szerint a hatóságoknak érthetőbben kellene elmagyarázniuk, hogy a vakcinával nem ültetnek chipet a szervezetbe.
A kutatóval készült interjú pénteken 12 órától tekinthető meg a Székelyhon Tv YouTube-csatornáján.
Arad megyére is kiterjesztették a hatóságok a Maros megyei Mezőméhesen történt gyújtogatás és gyilkosság elkövetésével gyanúsított Emil Gânj keresését.
Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.
A koalíciós pártoknak tárgyalóasztalhoz kell ülniük és sokkal komolyabban meg kell vitatniuk, hogy kinek mekkora részt kell vállalnia a deficitcsökkentés terhéből – véli a Szociáldemokrata Párt (PSD) főtitkára, Paul Stănescu.
Bármilyen nőgyógyászati műtétet el tudnak végezni a csíkszeredai kórházban, hiszen rendelkezésre áll a tudás és a felszereltség. A nőgyógyászat kérdéseiről, a szűrővizsgálatokról és a műtéti lehetőségekről dr. Horvát Zalán szakorvos beszélt.
Múlt héten elhagyta a bűvös 1 milliós nézőszámot a Hogyan tudnék élni nélküled?. Ehhez a számhoz az erdélyi nézők, mint egy 120 ezer nézővel járultak hozzá.
Megválasztották Ilie Bolojant a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé az alakulat szombati rendkívüli tisztújító kongresszusán.
Sok romániai alkalmazott nemcsak a pénz, hanem a lelki nyugalom miatt váltana munkahelyet. Egy friss felmérés szerint többségük elégedetlen a jelenlegi fizetésével, és komoly pszichés nyomás nehezedik rájuk.
Az elnök a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli tisztújító kongresszusán mondott beszédében rámutatott, Romániának van jövője, és ez nem 20-30 év múlva, hanem várhatóan 2-3 évig tartó korrekciós időszak lejártával érezhető lesz.
Egy 32 éves motoros életét vesztette, és egy 15 éves fiatalkorú megsérült egy súlyos közúti balesetben szombat hajnalban a Kolozs megyei Magyarkapus településen.
Több útszakaszon is forgalomkorlátozásokra kell számítani Maros és Hargita megyében, az ott zajló útjavítási munkálatok miatt, a Brassói Regionális Út- és Hídügyi Igazgatóság (DRDP) tájékoztatása szerint.
szóljon hozzá!