
Fotó: Székelyhon
Jóváhagyta a kormány szerdai ülésén a vakációs utalványok elszámolásának mechanizmusát.
2025. április 16., 15:152025. április 16., 15:15
A kabinet ülése utáni sajtótájékoztatón Bogdan Ivan gazdasági miniszter elmondta, a munkáltatói szövetségek és a szakszervezetek képviselőivel folytatott konzultációt követően dolgozták ki a mechanizmust, amely „nagyon egyszerű”: a kedvezményezettnek ki kell töltenie egy felelősségvállalási nyilatkozatot, miszerint
Az eljárás végén természetesen kiállítanak egy számlát, amelyet az adóhatóság bármikor ellenőrizhet az e-factura rendszeren”
– mondta a tárcavezető. A miniszter ugyanakkor azt tanácsolta az üdülési támogatásra jogosultaknak, hogy „ne játszanak és tartsák be a törvényt, valamint az egyéni felelősségvállalási nyilatkozatban vállaltakat”.
Bogdan Ivan arról is beszámolt, hogy a 800 lejt a nyilatkozat aláírása után utalják a kedvezményezett üdülési kártyájára, a következő hónapban pedig a havi béréből levonják az összeg után fizetendő 160 lej adót.
A miniszter szerint az összeget több részletben is fel lehet majd használni, illetve 800 lejnél kisebb összeg igénylésére is van lehetőség.
Ha csak 100 lejt költ el, 100 lejt kap az államtól” – magyarázta Bogdan Ivan.
Romániában törvény kötelezi a szülőket gyermekük rendszeres iskoláztatására, ám a szabályok betartatása a gyakorlatban nehézkes. Motívációként szociális juttatásokat helyez kilátásba az a törvénytervezet, amely a gyermekpénzt iskolai jelenléthez köti.
Hollywoodi feldolgozás készül Örkény István Tóték című regényéből Bad Major címen – adta hírül a napokban a Deadline. A bemutató dátuma egyelőre nem ismert.
Folyamatosan gyarapodik az elérhető gyógyászati szolgáltatások száma a gyergyószentmiklósi kórháznál, de emiatt már nincs elegendő hely új rendelők berendezésére. Átalakítás lehetne a megoldás, ehhez keres támogatókat az intézmény.
Nicușor Dan hétfőn kijelentette, hogy függetlenül a bizalmatlansági indítványról szóló keddi parlamenti szavazás eredményétől, Románia megőrzi nyugati irányultságát.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakciója a PSD és az AUR „szörnyszövetsége” elleni tiltakozásul nem vesz részt a bizalmatlansági indítványról szóló keddi szavazáson – jelentette be hétfőn Gabriel Andronache frakcióvezető.
Nicușor Dan szerint „kizárt” az a forgatókönyv, hogy Călin Georgescu kormányfő legyen, ha a parlament kedden megszavazza a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
A kézdivásárhelyi fiatalok vidám, figyelemfelkeltő felvonulása néhány felnőttnél kiverte a biztosítékot, ami nyilvános fenyegetésig, lejáratási szándékig vezetett. A diáknapok szervezői mellett szülők és tanárok is kiállnak az ifjúság mellett.
A Prahova megyei hegyimentők szerint nagyon magas a lavinaveszély a Bucsecs-hegység meredek völgyeiben, és mindenkinek azt tanácsolják, hogy kerüljék a magashegyi túraútvonalakat és a meredek lejtőket.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) parlamenti képviselői és szenátorai kedden jelen lesznek a parlament két házának együttes ülésén, de nem szavaznak a bizalmatlansági indítványról – jelentette be hétfőn Dominic Fritz pártelnök.
Hétfőn is emelkedett az üzemanyagok ára, az újabb drágulással pedig minden üzemanyagtöltő-állomáson 9 lej fölött lehet csak tankolni a benzin literét.
szóljon hozzá!