
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Hozd el megunt könyveidet, és turkálj magadnak másikat! – mottóval szervezik június 12-én első alkalommal Marosvásárhelyen a Könyvturi a szabad polcon rendezvényt, amely a Teleki Téka Nyitott könyvespolcának népszerűsítését tűzte ki célul, elsősorban a fiatalok körében.
2018. június 06., 17:072018. június 06., 17:07
A Teleki könyvtár nyitottpolc-programja 2013 óta működik, alapgondolata az, hogy erre a polcra bárki behozhatja megunt könyveit, illetve bármikor betérhet kiválasztani egy jó könyvet az ide elhelyezett kiadványokból. Noha öt év alatt már több ezer könyv cserélt gazdát a Téka kapuja alatti polcnak köszönhetően, mégis úgy tűnik, hogy az egyetemi ifjúság nem tud a program létéről.
Ezt a helyzetet szeretnék orvosolni a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem impresszárió mesterképzéses diákjai, akik egy izgalmas eseményt szerveznek a Nyitott könyvespolc népszerűsítésére június 12-én délután négy órától. Az általuk külön e célra összegyűjtött könyvekből ezen a napon ingyenes könyvturkálót nyitnak a Teleki Téka udvarán, így
Az esemény kiegészítő programpontjaként délután öt órától Kult-turi címen kerekasztal-beszélgetésre is sor kerül, amelynek központi témája a kultúra ma, ezen belül a fiatalok kultúrához való viszonyát, a marosvásárhelyi kulturális élet külső és belső szempontjait igyekszik körbejárni. A beszélgetés meghívottjai Brassai Eszter, Fülöp Tímea, Lázok Klára, Purosz Leonidasz és Szabó Róbert Csaba, moderátor Kurta Kinga.
A szervezők délután négytől hétig várják az érdeklődőket, illetve azok, akik könyveiket szeretnék már korábban leadni, június 12-ig megtehetik a Teleki Téka helyszínén (Bolyai utca 17. szám), keddtől péntekig 10 és 18, illetve szombaton és vasárnap 10 és 13 óra között. A program kiemelt partnere a Teleki Téka, további partnerek a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház, a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem, illetve a Látó Szépirodalmi Folyóirat.
Hantavírus-fertőzést igazoltak pénteken egy betegnél az aradi megyei sürgősségi kórházban, de állapota jó. A PCR-teszt pozitív lett, a vírus törzsét azonban egyelőre nem azonosították.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Szövetségi Képviselők Tanácsának Kolozsváron tartott ülése után kijelentette, a szövetség elsődleges célja a korábbi kormánykoalíció újraalakítása, de nem zárja ki azt a lehetőséget sem, hogy az RMDSZ ellenzékbe vonuljon.
Nicușor Dan államelnök pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, az ország pénzügyi stabilitásának biztosítása érdekében azt szeretné, hogy a kormány a jövő évi költségvetést már idén ősszel előterjessze.
Gyergyószentmiklós önkormányzata elfogadta a város 2026-os költségvetését. Az elsőszámú cél a korábban félbemaradt és elhúzódó beruházások lezárása, a felásott utak helyreállítása. Számos beruházást készítenek elő és új szociális program is indul.
Válsághelyzet van – jelentette be Székelyudvarhely polgármestere a város iskolahálózatában felmerült problémákat illetően. Az Orbán Balázs Általános Iskolában statikai problémák merültek fel, ott a következő tanévben mégsem indulhat újra az oktatás.
Kézdivásárhely önkormányzati képviselő testülete soros havi ülésén a város által adományozható elismerés kérdésben is döntést hozott. Idén Gábor Rezső matematikatanár, a Gábor Áron Szakképző Líceum nyugalmazott igazgatója veheti át a Pro Urbe díjat.
A Kájoni János, a Márton Áron és a Nagymező utcában, valamint a Szék útján zajlik pénteken a kátyúzás és az aszfaltréteg javítása – számolt be Facebook-oldalán Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere.
A hétfői cotroceni-i konzultációk abból a kérdésből indulnak majd ki, hogy milyen kormánytöbbséget javasolnak a parlamenti pártok, legyen szó „teljes értékű”, kisebbségi vagy technokrata kabinetről – jelentette ki Nicușor Dan, Románia elnöke.
Markó Béla volt RMDSZ-elnök pénteken az Agerpresnek kijelentette, hogy aggasztja az ország politikai helyzete.
szóljon hozzá!