
A medve megszokta az ember közelségét, és ezért lehetett könnyű célpont a vadorzó számára. Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Négyéves hím medvét lőhetett le egy vadorzó vasárnap a Bucsin-tető közelében, az országúton. Bűnügyi nyomozás indult, keresik az ismeretlen elkövetőt, esetleges társait.
2022. április 19., 13:182022. április 19., 13:18
2022. április 19., 14:342022. április 19., 14:34
A Bucsin-tetőn áthaladva, egy autóban utazók lettek figyelmesek vasárnap arra, hogy kiterjedt vérfolt látható az egyik út menti parkolóban. Azt gondolták, hogy baleset történhetett, ezért követni kezdték a vérnyomokat, és mintegy hatvan méterre egy elpusztult medvét találtak. Azonnal értesítették a hatóságokat, a helyszínre sietett Szász Andor vadőr is – őt kérdeztük a részletekről.
Mint megtudtuk, az elpusztult medvét korábban egy más helységről szállíthatták ide a környékre, és
Az elkövető is így szerezhetett tudomást az állatról. Amint a nyomokból megállapították,
Szász Andor szerint a lelőtt állat egy négyéves hím példány volt, és onnan lehet arra következtetni, hogy máshonnan hozták a Bucsinra, mert az emberek közelében felnőtt medvék nem szoknak vissza az erdőbe, továbbra is az emberek társaságát keresik, ez is a parkolóban várt arra, hogy ételt kapjon az arra járóktól. Szász Andor rámutatott,
„Az állatok pusztulnak, miközben sem a vadásztársulatoknak, sem az államnak nem lesz ebből bevétele” – tette hozzá.
A lelőtt medvét a tetemvizsgálat után egy brassói szakcég szállítja el és semmisíti meg. Ami pedig a nyomozást illeti, ilyenkor az az eljárás, hogy a hatóságok bekérik a vadászoktól a nyilvántartott puskákat és ellenőrzik. Ám ennek alapján – jegyzi meg a vadőr – még távolról sem biztos, hogy megkerül a tettes, hiszen az elkövető törvénytelenül tartott fegyverrel is lőhetett.
A bűncselekmény tényét Maria Plumbu, a Hargita megyei rendőrség szóvivője is megerősítette; érdeklődésünkre annyit közölt, hogy az ügyben vadorzás gyanújával indult bűnügyi eljárás. A nyomozás jelenlegi szakaszában nem adhat ki további információkat – tette hozzá.
Társulási szerződést készül kötni Felsőboldogfalva és Székelyudvarhely a farcádi és a székelyudvarhelyi Lejtő utcai ivóvízhálózat bővítése és felújítása érdekében. A beruházásra pályázati forrást keresnének, az útfelújításról pedig csak később lehet szó.
Van elég tartalék az országos villamosenergia-rendszerben a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának leállása után kieső áram pótlására – tájékoztatott szerda este az energiaügyi minisztérium.
Románia túljutott az inflációs csúcson, és az éves infláció ősszel 5,5 százalék körüli szintre, év végére akár 5 százalék közelébe is csökkenhet, ha az új kormány nem hoz árfelhajtó intézkedéseket – nyilatkozta Adrian Negrescu gazdasági tanácsadó.
Háromnapos rendezvénysorozattal készül a magyar kormány az augusztus 20-i nemzet ünnepre, amelyen rövidebb lesz a tűzijáték a szokásosnál – mondta Magyar Éva kormányszóvivő a programokat ismertető szerdai budapesti rendezvényen.
Rendkívüli ülésen szavazta meg a képviselőház az RMDSZ törvénytervezetét, amely heti 8 tanórára csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
Közel ezer emberrel foglalkoztatnak kevesebbet a háromszéki cégek, mint egy évvel korábban – elemezte a háromszéki gazdaság fő számait a Kovászna megyei Kereskedelmi Kamara elnöke, Edler András.
A sofőr epilepsziás rohama miatt következhetett be a hatóságok elsődleges vizsgálatai alapján a kedd esti, két halálos áldozatot követelő baleset Brassó központjában.
Az FSLI, a Spiru Haret és az Alma Mater tanügyi szakszervezeti szövetség határozottan elutasítja az oktatási alkalmazottak bérezésére vonatkozó legújabb javaslatot.
Az infláció 2,26 százalékpontos csökkenése nem a gazdaság javulását jelzi, csupán egy matematikai korrekció – nyilatkozta szerdán Flavius Valentin Jakubowicz, a Romániai Pénzügyi-Banki Elemzők Egyesületének (AAFBR) elnöke.
Szerdai rendkívüli ülésen a képviselőház azt a törvénymódosító tervezetet, amely heti 8-ra csökkenti az iskolaigazgatók és tanfelügyelők kötelező óraszámát, hogy több időt fordíthassanak az intézmények vezetésére és az ezzel járó feladatokra.
1 hozzászólás