
Útlezárásra is szükség volt, mert robbanásveszélytől tartottak a hatóságiak. Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
A Maros megyei Gernyeszeg és Körtövélyfája között vaddisznót gázoltak el kedden este. A balesetben szivárogni kezdett a vaddisznót elgázoló teherautó üzemanyagtartálya, félő volt, hogy robbanás történhet.
2019. december 17., 21:402019. december 17., 21:40
A szászrégeni tűzoltók is annak a kedd esti balesetnek a helyszínére siettek, amely során egy tehergépkocsi halálra gázolt egy vaddisznót.
Dan Petru Daniel a Maros megyei tűzoltóság szóvivője elmondta, hogy amíg a tűzoltók a helyszínen elhárították a robbanásveszélyt, addig a rendőrség lezárta az utat az érintett útszakaszon.
A Gernyeszeg-Körtvélyfája-Petele útvonalon heti szinten vadállatokat gázolnak el a gépkocsivezetők, mivel itt egy gyorsforgalmi út van, amely elkerüli a településeket, így a sofőrök a megengedettnél nagyobb sebességgel közlekednek, az utat pedig egyik oldalról a Maros, míg a másikról erdő határolja.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a legfelsőbb bíróság keresetének, és arra kötelezte a kormányt és a pénzügyminisztériumot, hogy fizessék ki a bíráknak és ügyészeknek bírósági döntéssel megítélt bértartozásokat.
Első fokon megnyerte Nicușor Dan államfő az Állandó Választási Hatóság (AEP) elleni pert, amellyel az elnökválasztási kampányában elköltött mintegy 930 ezer lej visszatérítését akarta elérni.
„Nem bírtak ki legalább egy évet kormányválság nélkül a koalíciós partnereink, ismét megbukott egy kormány, újabb politikai krízis van Romániában, pedig nem ezt várták, az emberek” – jelentette ki kedd délután Tánczos Barna, miniszterelnök-helyettes.
Lezárul szerdán az iskolába való iratkozás első szakasza, és bár a legtöbb magyar szülő magyar osztályt választ gyerekének, vannak, akik elbizonytalanodnak ilyenkor. Az anyanyelven való tanulás azonban erős alapot ad a többi nyelv elsajátításához is.
Elkezdődött a Hargita megyei utakon a közúti rendőrség Truck&Bus elnevezésű akciója, amelynek során május 4. és 10. között fokozottan ellenőrzik a tömegközlekedési és az áruszállító járműveket.
Nicușor Dan államfő kedd este közölte, hogy informális kormányalakítási tárgyalásokat kezdeményez a pártokkal, és arról biztosított, hogy a konzultációk végén Nyugat-barát kormánya lesz az országnak.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a bizalmatlansági indítvány, amelynek keddi parlamenti elfogadása a Bolojan-kormány bukásához vezetett.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) fenntartja korábbi döntését, miszerint nem lép koalícióra ismét a Szociáldemokrata Párttal (PSD) – közölte az alakulat.
Közbeszerzési szakaszba ért az a félmillió eurós beruházás, amely Gyergyóalfaluban és Gyergyóújfaluban a közmű-üzemeltetés és a hivatali ügyintézés digitalizálását célozza, hogy gyorsabbá, egyszerűbbé és hatékonyabbá tegye a szolgáltatásokat.
A kormány keddi ülésén sürgősségi rendeletet fogadott el, amely lehetővé teszi az 1500 lejes szakmai pótlék kiutalását a pedagógusoknak és a tanügyi kisegítő személyzetnek a jelenlegi tanévre.
szóljon hozzá!