
A késő délutáni, esti órákban fogják ritkítani a madárállományt. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Megérkezett a szaktárcák jóváhagyása, illetve a vadászok is megkapták a szükséges engedélyeket, így augusztustól elkezdődhet a lakosságot zavaró madarak kilövése Székelyudvarhelyen. A szakemberek két helyszínt azonosítottak be, ahol gyéríteni fogják a populációt.
2022. június 17., 17:202022. június 17., 17:20
A környezetvédelmi, illetve a vízügyi és erdészeti minisztérium is jóváhagyta, hogy kilőhessék Székelyudvarhelyen a lakókat zavaró dolmányos varjak, szarkák és vetési varjak egy részét – tájékoztatott közleményben a polgármesteri hivatal, hozzátéve, hogy a városháza még májusban kötött szerződést a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesülettel annak érdekében, hogy a szakemberek ritkíthassák a településen túlzottan elszaporodott madarakat.
A vadászegyesület igazgatója, Mărmureanu-Bíró Leonárd lapunknak megerősítette, hogy beszerezték a madarak kilövéséhez szükséges engedélyeket. Úgy tervezik, hogy
hiszen akkor már a vetési varjakat is célkeresztbe vehetik. „Így szeretnénk elkerülni azt, hogy a többi madárra vadászva esetleg véletlenül nem megfelelő időszakban lőjünk ki egy vetési varjút” – részletezte. Közölte, azt tervezik, hogy augusztustól
Problémás helyszín elsősorban a Bethlen-negyed, illetve a városi kórház környéke, hiszen itt vannak a legnagyobb gondok.
Természetesen ezt előre bejelentik a lakosságnak, hiszen az emberek biztonságát mindennél fontosabbnak tartják. Az igazgató rámutatott,
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
szóljon hozzá!