
Fotó: Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság
Uzsorázás és zsarolás miatt folyik nyomozás egy Kovászna megyei férfi ellen, aki éveken át több alkalommal adott kölcsön pénzt, majd később kényszerítette a károsultakat, hogy visszautalják az összesen több mint 175 ezer lejes összeget.
2025. február 11., 13:032025. február 11., 13:03
2025. február 12., 21:412025. február 12., 21:41
A bizonyítékok alapján a rendőrök megállapította, hogy egy 43 éves, háromszéki férfi 2022 szeptembere és 2025 februárja között feltehetően több alkalommal kamatos kölcsönt adott különböző személyeknek, később pedig kényszerítette őket, hogy visszafizessék a pénzt – áll a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság közleményében.
Február 6-án a rendőrök tetten érték a férfit, miközben 15 ezer lejt vett át, majd ezt követően házkutatást tartottak, amely során
amelyek feltehetően összefüggésben állnak az érintett személy bűncselekményével.
A gyanúsítottat 24 órára őrizetbe vettek és a sepsiszentgyörgyi bíróság elrendelte a férfi 60 napos bírósági felügyeletét. A közleményben megjegyzik, az ítélet nem jogerős.
A nyomozást tovább folytatják a bűncselekmény felderítése érdekében.
Február 12-én a bíróság elrendelte annak a férfinek az előzetes letartóztatását, akit uzsora gyanújával vettek őrizetbe kedden. A harmincnapos letartóztatást azután ítélték meg, miután az ügyészség fellebbezést nyújtott be. A férfit folytatólagosan elkövetett uzsora és zsarolás bűncselekményével gyanúsítják. A nyomozás továbbra is folyamatban van a rendőrség és az ügyészség együttműködésével, hogy feltárják a gyanúsított teljes bűncselekményi tevékenységét.
A „számottevő” amerikai jelenlét az európai országok közös érdeke – jelentette ki a Bukaresti Kilencek (B9) csúcstalálkozója utáni sajtótájékoztatón Nicușor Dan.
Az Észak-atlanti Szerződés Szervezete mindig is erős szövetség volt és az is marad, és szükségünk van egy erősebb Európára egy erősebb NATO-n belül - jelentette ki szerdán Mark Rutte NATO-főtitkár a Bukaresti Kilencek csúcstalálkozójának végén.
Megtalálták élve szerdán kora délután azt az ötéves kisfiút, aki hétfő délután tűnt el a Szeben megyei Oltalsósebes településről. A kiskorú eltűnését a fiú apja jelentette a rendőrségnek.
Februárhoz képest márciusban 381 lejjel (6,9 százalékkal) 5938 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9902 lej volt, 630 lejjel (6,8 százalékkal) nagyobb, mint az előző hónapban.
Egy 22 éves fiatalember és egy 20 éves lány meghalt, további két fiatal pedig megsérült egy balesetben, amely szerdára virradóra történt Vrancea megyében.
Az Országos Diszkriminációellenes Tanács nem képes ellátni a feladatát, így bárki következmények nélkül támadhatja a magyarságot is, hiszen nem kell büntetéstől tartania – állítja a Székely Figyelő Alapítvány vezetője, Árus Zsolt.
A képviselőházban szerdán elfogadott törvénytervezet szerint nőnek a társadalmi együttélés szabályainak, valamint a közrendnek és a köznyugalomnak a megsértése esetén kiszabható bírságok.
Volodimir Zelenszkijt szerdán fogadta a Cotroceni-palotában Nicușor Dan román államfő és Karol Nawrocki lengyel elnök.
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a „leköszönő nemzeti kormány” pedig elkészítette a leltárt – mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
A román gazdaság jelenleg recesszióban van a fogyasztás visszaesése és a piaci tevékenység lassulása miatt, de egy súlyosabb válság jelei nem mutatkoznak – jelentette ki szerdán az Agerpresnek Adrian Negrescu gazdasági elemző.
1 hozzászólás