
A gyergyószentmiklósi kórház. Bővülő műtéti eljárások
Fotó: Pinti Attila
Bővül a gyergyószentmiklósi városi kórházban elvégezhető műtétek száma, és jövő héten üzembe helyezik az új CT-t (komputertomográfot) is: többek között ezekre nyílik lehetőség az intézményben történő személyzeti átszervezések, új állások létrehozásával – erről döntött az egészségügyi intézményt fenntartó önkormányzati képviselő-testület.
2021. szeptember 14., 19:392021. szeptember 14., 19:39
A gyergyószentmiklósi testület keddi rendkívüli ülésén több más, kisebb jelentőségű napirendi pont megszavazása mellett módosították a kórház tisztségjegyzékét is. Amint Csergő Tibor polgármester felvezetésében elhangzott, szeptember 20-tól az utóbbi időben beszerzett korszerű eszközök beszerelése által a kórház képalkotó (imagisztikai) részlege is elkezdheti működését – ehhez biztosítani kell a gépeket működtető szakszemélyzetet.
Amint Fülöp Enikő kórházmenedzser érdeklődésünkre válaszolva elmondta, a CT beszerelése megtörtént – korábban nem volt saját CT-készülék Gyergyószentmiklóson. Hétfőtől egy folyamat indul el: elkezdik a készülék segítségével a kivizsgálásokat, és ezzel párhuzamosan zajlik a személyzet betanulása.
Addig még ki kell alakítani a programállási és egyéb, ehhez kötődő eljárásokat is.
Fotó: Gergely Imre
A tanácsi határozat azonban nem csak a gép működtetésének teremti meg a feltételeit. Amint a kórházmenedzser közölte, az átszervezésekkel a hatályos törvényekhez igazodnak, a sürgősségi osztályon például osztályvezető orvos minősítést kap az eddigi orvos besorolása. Három osztályon, ahol eddig nem volt, főnővéri „posztot” hoztak létre. Fontos még, hogy az új gépeknek köszönhetően bővülni fog a Gyergyószentmiklóson elvégezhető műtétek skálája, ehhez pedig műtősöket, szakápolókat lehet majd alkalmazni.
Radu Marinescu igazságügyi miniszter a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) ügyészi részlegének véleményezése hiányában Alex Florențát javasolja a DIICOT főügyész-helyettesi tisztségére, Marius Voineagot a legfőbb ügyész helyettesi posztjára.
A kéregetés visszaszorítása a célja annak, amikor a koldusok ellen lépnek fel a helyi rendőrök, és a törvény szerint meg is bírságolják őket. Ez eltünteti a kéregetőt a szemünk elől, de valójában nem oldja meg a problémát – csupán arrébb tolja.
Visszavonta a Realitatea Plus műsorszolgáltatási engedélyét az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) – írja az Agerpres.
Idén már huszonhat bejelentett vadkár volt Maros megyében, ahol tavaly 43 medvét lőttek ki. A napokban elkezdődött a medve-, farkas-, hiúz- és vadmacskaállomány felmérése is – számolt be a környezetvédelmi ügynökség vezetője, Cristina Pui.
Az Egyesült Államokkal való stratégiai együttműködés fontosságát hangsúlyozta, valamint a gazdasági és energetikai kapcsolatok erősödéséről beszélt Orbán Viktor kedden Budapesten, J.D. Vance-szel közösen tartott sajtótájékoztatóján.
Több száz szankció, tucatnyi bevont jogosítvány és számos közlekedési bűncselekmény – ez a mérlege az ünnepi időszak rendőri ellenőrzéseinek Hargita megyében is.
Rendkívüli ülésen hozott döntéseket Gyergyószentmiklós képviselő-testülete két nagyvolumenű beruházás előkészítése kapcsán. A szándék szerint Gyilkostón a közművesítés kap új lendületet, és közel 4800 méternyi út korszerűsítése is közelebb került.
Mircea Abrudean szenátusi elnök szerint az Ilie Bolojan vezette kormány minden lehetséges intézkedést meghozott, hogy megvédje a lakosságot az üzemanyagárak emelkedésétől.
Százakat ellenőriztek, több sofőrt ittas vezetésen értek, egyik esetben büntetőeljárás is indult a hétvégi közúti razziák nyomán Maros megyében.
Villanyáram nélkül maradt 844 fogyasztó Borszéken az erős szél miatt – közölte kedden délután a Hargita megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!