
Fotó: Gergely Imre
Régebbi projekteket vettek elő újra a gyergyószentmiklósi képviselő-testület májusi rendes ülésén csütörtökön: például a Csiky-kert fejlesztését, vagy az inkubátorház létrehozását az egykori öntöde irodaépületében. Újabb problémákról is szó esett, vannak gondok a beruházások kivitelezésénél.
2024. május 23., 19:392024. május 23., 19:39
A Csiky-kert fejlesztésére még 2022-ben nyert 500 ezer lejt az Arbor Vállalkozók Szervezete által kezdeményezett projekt a Hargita megyei önkormányzat részvételi költségvetéséből, azóta
Csergő Tibor polgármester mostani elmondása szerint nem találták a jogi kereteket arra, hogy ezt hogyan lehet megvalósítani. Ezúttal egy újabb társulási megállapodásról szavaztak, ami közelebb viheti a tervet a megvalósításhoz.
Sokadszorra beszéltek már egy vállalkozói inkubátorház létesítéséről, és most egy előtanulmányt fogadtak el, hogy erre majd finanszírozást igényelhessenek, amint lesz pályázati kiírás. Az inkubátorház az egykori öntöde irodaépületének egy részét foglalná el.
Itt Málnási Huba vetette fel, nemrégiben a Gyilkostó Szövetkezet központi ingatlanjának a megvásárlásáról beszéltek, hogy ott hozzanak létre inkubátorházat. A hozzászólásokból viszont leszűrhető volt: abból aligha lesz valami.
Döntöttek arról is, hogy
hogy az árusoknak nagyobb helyet biztosítsanak. Len Emil alpolgármester hozzászólásából viszont az derült ki, hogy míg ez a döntés életbe léphet, még bőven van tennivaló.
Elfogadták a HVCSK közműszolgáltatóhoz tartozó vízmű tízéves beruházási terveit. Amint Zólya László igazgató közölte, ebben szerepelnek olyan fejlesztések, amelyekre megvan már a finanszírozás, másokra várják a pénzt, és vannak olyanok is, amelyekről még nem tudják, hogy miből fogják megvalósítani. Köztük például két napelempark létesítése. Elfogadták ugyanakkor a vízmű mérlegét is.
Kérdések megnyugtató válaszok nélkül
Az ülés végén a folyamatban lévő beruházásokkal kapcsolatban hangzott el több kérdés a képviselők részéről. A válaszok nem igazán voltak megnyugtatók. Kiderült, számos olyan eset van a városban, hogy a víz-, csatorna-, fűtés- és gázvezetékek egymás fölött vannak lefektetve, ami egy esetleges meghibásodás miatt igencsak kockázatos dolog.
A Bucsin-negyediek sem számíthatnak egyhamar arra, hogy felásott útjaik jó állapotba kerülnek. A vízhálózaton is kell még dolgozni, de csatornázás miatt is fel kell ásni a negyedet.
Utcán sétáló kendőzött szépségekről ír a korabeli sajtó Gyergyószentmiklós vonatkozásban, Csíkszeredában szálloda is fungált bordélyként. Bizony, e tekintetben Csík vármegyében sem voltak szemérmesebbek az emberek, mint máshol Székelyföldön.
A magyarországi országgyűlési választásokon leadott összes szavazatot megszámolták szombatra, a Tisza pedig növelni tudta a képviselői mandátumainak számát, a kétharmad pedig még egyértelműbb lett.
A Magyar Polgári Erő (MPE) a Magyarországon „ellenzékbe kényszerült nemzeti pártok” mellett marad – közölte szombaton a párt ügyvivő elnöksége.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
A mezőgazdasági kifizetési ügynökség (APIA) nevében küldött hamis telefonos és online szöveges üzenetekre figyelmeztet a mezőgazdasági minisztérium.
Friss jogosítvány a zsebben, de a valódi vezetési rutin még sehol? Nem vagy ezzel egyedül. Pont erre a helyzetre érkezik hamarosan a Megtanítalak vezetni című videós sorozatunk.
Idén március végéig több mint 8000 tűzesethez riasztották a hivatásos tűzoltókat – számolt be szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Ismeretlen tettesek felgyújtották Mircea Dinescu költő Cetate községbeli faházát. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!