
Vélhetően húszpercenként fogják átengedni az autósokat az érintett szakaszon
Fotó: Erdély Bálint Előd
Útlezárásokra kell számítani a 13A jelzésű országút Máréfalva és a Cekend-tető közötti szakaszán lévő erdős résznél, ahol pénteken és szombaton kivágják a forgalomra veszélyes fákat. Az autókat csak időszakosan, vélhetően húsz percenként fogják átengedni az érintett szakaszon, így a torlódások elkerüléséért érdemes más útvonalat használni.
2021. május 14., 13:062021. május 14., 13:06
Az Országos Útügyi Igazgatósággal, illetve a rendőrséggel együttműködve vágják ki a forgalomra veszélyesnek ítélt fákat a 13A jelzésű országút mentén a Máréfalva és a Cekend-tető közötti erdős részen – tájékoztatta lapunkat András Róbert erdőmérnök, a Zetelaki Erdőrendészeti Hivatal vezetője.
A munkálatok idején pénteken és szombaton reggel nyolc, illetve délután négy óra között lezárják az említett útszakaszt a balesetek elkerülése érdekében. Az autósokat vélhetően húszpercenként tudják majd tovább engedni, így jó eséllyel torlódások alakulnak ki. Éppen ezért az erdőrendészeti hivatal vezetője arra kér mindenkit, hogy a kellemetlenségek mérséklése érdekében lehetőségeik szerint válasszanak más útvonalat a közlekedésre.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A korábbi években többször is volt rá példa, hogy esős, illetve viharos időjárás esetén az útra dőltek a fák, egyebek mellett ezt szeretnék megelőzni a munkálatokkal – magyarázta az erdőmérnök. Mint mondta,
Egy másik gond, hogy az út közelében lévő fák miatt nagyon nehéz gépekkel takarítani a sáncokat. Mindemellett a lombkoronák árnyékosan tartják az út környékét és nem tud felnőni a vegetáció, ami segítene abban, hogy az esőzéseik idején lezúduló víz ne mossa a sáncokba, illetve a járművek által használt felületre a talaj felsőbb rétegét.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Elidősödő – mintegy hetvenéves –, már minőségben is rossznak mondható fákat fognak kivágni: egy sort Székelyudvarhelyről Csíkszereda felé az út jobb oldalán, a másik oldalon csak azokat termelik ki, amelyek nagyon benőttek az út fölé. Túlnyomórészt bükkfákról van szó, de akad néhány kibélyegzett gyertyán és akác is. Összesen mintegy kétszáz köbméternyi faanyagot termelnek ki, amelyet a terület tulajdonosa, a máréfalvi közbirtokosság fog megkapni.
Az RMDSZ parlamenti képviselői és szenátorai jelen lesznek az ülésteremben a bizalmatlansági indítvány vitáján, de nem fognak szavazni – jelentette be hétfőn Kelemen Hunor.
Felmelegszik az idő az egész országban, a nappali értékek egyes régiókban akár a 28 Celsius-fokot is elérhetik, míg az éjszakai minimumok több helyen is csak 12–13 fokig esnek vissza.
Két ittas sofőrt és egy bejegyzetlen gépjárművel közlekedőt is lefüleltek a rendőrök Gyergyó- és Udvarhelyszéken a hosszú hétvége folyamán.
Újabb történelmi mélypontra került hétfőn a román deviza az euróhoz képest: a Román Nemzeti Bank (BNR) 5,1998 lejes hivatalos árfolyamot állapított meg, ami 5,81 banis (1,1 százalékos) emelkedést jelent a csütörtöki 5,1417 lejhez képest.
A május 1-jei hosszú hétvégén több mint 37 ezer bírságot szabott ki a rendőrség, összesen mintegy 16,5 millió lej értékben.
Jelentős felmelegedéssel indul május első hete, az elmúlt napok szokatlanul hideg időjárását az átlagosnál melegebb napok követik. Az ország egyes részein a hőmérséklet a 30 fokot is elérheti, csapadékra pedig csak a hét második felében számíthatunk.
Jókora büntetést kapott az a sofőr, akit helikopterből figyeltek, amint figyelmen kívül hagyja a közlekedési szabályokat.
Nemzetközi hadgyakorlatot rendeznek az erdélyi Nagysinken május 7–23. között, amelyre vasárnaptól kezdődően több szövetséges országból érkezik haditechnika – közölte a román védelmi minisztérium (MApN).
Néhány százan gyűltek össze vasárnap este a bukaresti Győzelem (Victoriei) téren az Ilie Bolojan melletti szimpátiatüntetésen.
Körülbelül négyezren vettek részt vasárnap Nagyváradon az Ilie Bolojan miniszterelnök támogatására szervezett tüntetésen.
szóljon hozzá!