
Fotó: Pinti Attila
Szombaton ér véget Székelyföld Kerékpáros Körversenye, ezúttal Csíkszeredában kell útlezárásokra számítani délután. Továbbá ahol a karaván áthalad, ott forgalomkorlátozásra kell számítani, ezúttal Udvarhely-, Gyergyó- és Csík-térségben.
2022. augusztus 13., 10:422022. augusztus 13., 10:42
2022. augusztus 13., 11:302022. augusztus 13., 11:30
Csíkszeredában 15 óra 30 perc és 15 óra 45 perc között útlezárás lesz a Taploca utca – a Flamingo előtti körforgalom – Nagymező utca – Szék útja – Nagyrét utca – a Kaufland előtti körforgalom – Temesvári sugárút – Szabadság tér útvonalon.

Két romániai versenyző végzett az első és a második helyen a Székelyföldi Kerékpáros Körverseny pénteki negyedik szakaszán. Összetettben továbbra is a lengyel Szimon Rekita vezet. Szombaton Csíkszeredában győztest avatnak.
Ezt követően 15 óra 45 perc és 18 óra között pedig teljes útlezárás lesz a Szabadság tér – Temesvári sugárút – Vár tér – Szász Endre utca – Puskaporos utca – Tudor Vladimirescu utca – Testvériség sugárút – Hunyadi János utca – Szék útja – Nagyrét utca – Temesvári sugárút – Szabadság tér útszakaszon.

A lengyel Maciej Paterski nyerte a Székelyföldi Kerékpáros Körverseny csütörtöki harmadik szakaszát. Összetettben honfitársa, Szimon Rekita megőrizte az első helyet. Az utolsó két szakaszt pénteken és szombaton rendezik.
A 16. Székelyföldi Kerékpáros Körversennyel kapcsolatos további hasznos információk az esemény honlapján, vagy Facebook-oldalán találhatók.

Lengyel sikerrel zárult szerda délután a 16. Székelyföld Kerékpáros Körverseny második szakasza. A Marosvásárhely és Csíkszereda közötti távot a lengyel Szymon Rekita teljesítette elsőként, s összetettben is ő állt az élre.
A székely zászló színeivel világították meg a madéfalvi veszedelem 262. évfordulója alkalmából a csíkszeredai Mikó-várat január 7-én este. Fotókon mutatjuk.
Szerdán két túlméretes szállítmány lassítja a forgalmat több közúton az ország nyugati részében – közölte a román rendőrség közlekedési tájékoztató központja (Infotrafic).
A madéfalvi vérengzés áldozataira emlékeztek szerdán a Siculicidium-emlékműnél, a tragikus történelmi esemény 262. évfordulóján.
Vége a téli vakációnak, csütörtökön visszatérnek az iskolapadokba a gyerekek.
Közúti balesethez riasztották a szászrégeni tűzoltóság egységeit Beresztelkére. A 16-os országúton felborult egy személygépkocsi, amelyből három személyt kellett kiszabadítsanak a mentőegységek.
A madéfalvi vérengzés áldozataira emlékeztek szerdán Madéfalván, a tragikus történelmi esemény 262-ik évfordulóján. Mint elhangzott: a nagyhatalmi kegyetlenség akkori elrettentő példája a mai háborús eseményekben is tetten érhető.
Idén is a csíkszentsimoni fúvósok indítják az új évet Csíkszeredában. Szombaton 19 órától a Szakszervezetek Művelődési Házában kerül sor a hagyományos csíkszeredai újévi koncertre, amely ezúttal rendhagyó, látványos showműsorral várja a közönséget.
Elindult a legújabb LEGO Ideas Review, ahol rajongói legószettekről döntenek, hogy melyek lehetnek gyártásra alkalmasak. Köztük van a Lego-székelykapu is.
A Harvíz Rt. tájékoztatása szerint szerdán 16 óráig csőtörés javítása miatt ideiglenesen szünetel a vízszolgáltatás Székelyudvarhely több utcájában.
A petrozsényi Adrian Ahrițculesei megmászta Antarktisz legmagasabb csúcsát, a 4892 méter magas Vinson-hegyet az úgynevezett Hét csúcs kihívás keretében, amelyben a világ hét legmagasabb csúcsát kell meghódítani – jelentette be Adrian Ștefan Jurca.
szóljon hozzá!