
Fotó: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala
Útlezárások lépnek érvénybe pénteken, sőt a főpróba miatt már szerdán, november 29-én is Csíkszeredában Románia december elsejei nemzeti ünnep alkalmából tartandó katonai parádé miatt.
2023. november 28., 17:122023. november 28., 17:12
A csíkszeredai vársoháza tájékoztatása szerint szerdán 9:30 és 11:30 között a főpróba miatt, valamint pénteken 11:30 és 13:30 között az ünnepi felvonulás okán teljes útlezárás lép érvénybe a Temesvári sugárút teljes hosszán (a Kaufland előtti körforgalomtól a Vár téri körforgalomig).
Fotó: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala
December elsején a fáklyás felvonulás idejére, 17:45 és 19 óra között – az elhaladó menet nyomán azonnal feloldódó – lezárás lesz a következő útvonalon: Szabadság tér – Temesvári sugárút – Testvériség sugárút – Tudor Vladimirescu utca – Petőfi Sándor utca (sétálóövezet) – Márton Áron utca – Kossuth Lajos utca – Hargita utca (Penny Market).
Fotó: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala
A kártya története legalább háromezer éves múltra tekint vissza, Európában a 14. századtól kezdett elterjedni. Az ördög bibliájának, merthogy így is nevezték, 190 éve magyar változta is ismert, amelynek napját 2013 óta december 29-én tartjuk.
Cáfolta hétfőn az oktatási minisztérium azokat a nyilvánosságban megjelent információkat, amelyek szerint a 2025–2026-os tanévben az előző tanévhez képest mintegy 30 ezerrel csökken a tanári állások száma.
Gyergyószentmiklósra hazatérve nagyszabású koncerttel zárta a 2025-ös évet a 4S Street zenekar szombaton.
Nehéz hetek előtt áll a torjai férfi, akinek házában december 27-én tűz keletkezett. A baj pillanatok alatt bekövetkezett: előbb az áram ment el, röviddel ezután robbanást hallott, ekkor gyúlt meg otthonának tetőtere.
Január első napjaiban érkezik a Quadrantidák meteorraj, továbbá egy látványos négyes együttállás is megfigyelhető lesz az éjszakai égbolton – közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló hétfőn az MTI-vel.
Románia nagy részén az év végéig hideg marad az időjárás, de 2026 első napjaiban melegedni kezd, a legmagasabb nappali hőmérséklet el fogja érni a 11 Celsius-fokot, majd újabb lehűlés következik.
Közös közleményt adott ki hétfőn az alkotmánybíróság legutóbbi üléseit bojkottáló négy alkotmánybíró a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó tervezettel kapcsolatos beadvány tárgyalásának sorozatos elhalasztásáról.
Több mint egymillió euró értékű vagyont akart megszerezni az a nő, akit azzal gyanúsítanak, hogy a nagydisznódi városi kórház egyik ápolónőjének segítségével megölte az anyját.
Ittas sofőrök, felfüggesztett jogosítványok, valamint súlyos közlekedési baleset is szerepel a Hargita megyei rendőrség karácsonyi mérlegében.
Súlyos közlekedési baleset történt vasárnap hajnalban a bukaresti Egyesülés (Unirii) aluljáróban: egy személygépkocsi nekiütközött az elválasztófalnak, majd felborult. A becsapódás nyomán az autó vezetője megsérült, kórházi ellátásra szorult.
szóljon hozzá!