
Archív
Fotó: Veres Nándor
Útlezárások lépnek érvénybe péntektől Udvarhelyszéken a Hargita Gyöngye Tess Rali miatt. Mutatjuk, hogy hol és mikor kell számítani a forgalomkorlátozásokra.
2020. július 15., 11:052020. július 15., 11:05
2020. július 16., 10:532020. július 16., 10:53
péntek reggel hat órától szombat este tíz óráig a II. Rákóczi Ferenc utca felső része és a Kossuth Lajos utca;
péntek délután három órától szombat este tíz óráig a Városháza tér (autópark);
szombaton délután hét órától a Márton Áron tér.
szombaton 10.45-től 17.30-ig a 131-es jelzésű megyei út Patakfalva és Homoródszentmárton közti szakasza (PS7 és PS10), szabad átjárás 13.30–14.15, illetve 17.30-tól;
szombaton 10.30-tól 17.30-ig a 131-es jelzésű megyei út Homoródszentpál és Karácsonyfalva közti szakasza, illetve a 132-es jelzésű megyei út karácsonyfalvi szakasza (PS6 és PS9), szabad átjárás 13.15–14.00, illetve 17.30-tól;
szombaton 9.30-tól 19 óráig a 29-es jelzésű községi út Lövéte és Kirulyfürdő közti szakasza (PS5, PS8 és PS11), szabad átjárás 12.30–13.15, 16.00–16.45 között, illetve 19 órától.
A jelzett időpontok a verseny tervezett, normális lefolyása alatt értendők. Bármilyen csúszásról a helyszínen lévő pályabírók tudnak majd információval szolgálni.
A marosvásárhelyi ítélőtábla szerdán elutasította a drogkereskedelemmel gyanúsított Cristian Pomohaci fellebbezését, így a volt ortodox pap és népdalénekes előzetes letartóztatásban marad.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök szerdán közölte, hogy a román állampolgárság megszerzésekor minden kapcsolata megszűnt az ukrán hatóságokkal, és évekkel ezelőtt, önként lemondott az ukrán állampolgárságról.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) szerdán közölte, hogy elérhetővé vált a látás- és/vagy hallássérültek vészhelyzeti kommunikációját segítő Apel 112 mobilalkalmazás.
Lezárult az előkészítő szakasz, így elkezdődhet a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál történt tragédia nyomán indult büntetőper elsőfokú tárgyalása. Noha voltak problémák a nyomozati anyaggal, ez nem változtatott a helyzeten.
Az emberek kormányt akarnak, nem érdeklik őket a politikusok választási vitái – jelentette ki szerdán Nicușor Dan.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán bejelentette, kezdeményezni fogja az Európai Bizottságnál (EB), hogy vegyék le a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról és helyezzék át egy másik listára.
A Hargita megyei tűzoltók összesen 18 sürgősségi esethez vonultak ki a hét első két napján, miközben 16 Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak a településeken megjelenő medvék miatt.
Két órára felfüggesztik tevékenységüket csütörtökön az ország igazságügyi orvosszakértői és a törvényszéki orvostani szolgálatok munkatársai. A tiltakozó akcióhoz a Hargita Megyei Törvényszéki Orvostani Szolgálat is csatlakozik.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
szóljon hozzá!