
Fotó: Veres Nándor
A Csíki Játékszín előtti útszakasz lezárására lehet számítani június 9-12. közötti NyárONSzereda fesztivál ideje alatt – többek között ezt a határozatot fogadta el a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület soron kívüli ülésén, szerdán.
2022. június 08., 13:212022. június 08., 13:21
2022. június 08., 14:262022. június 08., 14:26
A NyárONSzereda csíkszeredai zenefesztivál ideje alatt, június 9-étől, azaz csütörtök reggel 8 órától vasárnap éjjel 1 óráig
Fotó: Veres Nándor
Így a Mihail Sadoveanu utcáról nem lehet majd jobbra térni a Temesvári sugárútra, helyette a város más útvonalait lehet használni a Vár tér irányába való közlekedéshez,
A korlátozás alól egyébként kivételt képeznek a mentők és más sürgősségi járművek. A döntéssel a zenefesztivál idejére gyakorlatilag összekötik a Csíki Játékszín előtti teret a központi parkkal.
A külügyminisztérium szerint román állampolgárok eddig nem kértek konzuli segítséget Románia külképviseletétől a csaknem 40 halálos áldozatot követelő spanyolországi vonatbaleset nyomán.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt hétfőn 9 óra 53 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Fagyos időre figyelmeztető újabb riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn Románia egész területére.
Tavaly több mint nyolcezer embert mentettek meg a hegyimentő szolgálat munkatársai Romániában, mintegy 450-nel többet, mint az előző évben.
Hegyimentőt ütött meg egy férfi, miután elégedetlen volt azzal, hogy nem segített megtalálni felesége hóba esett mobiltelefonját.
Javasolni fogja Craiova polgármestere, hogy a város tiszteletbeli polgárává avassák azt az indiai – mint utólag kiderült, nem nepáli – vendégmunkást, aki megmentette a befagyott tóba esett ötéves kislány életét.
A Intelligens Energia Egyesület (AEI) szerint a háztartási villamosenergia-fogyasztók akár 35 százalékkal is csökkenthetnék a számláikat, ha szolgáltatót váltanának, mivel a piacon jelenleg 1 lej/kWh alatti ajánlatok is elérhetők.
Tavaly összesen 3950 halálos és súlyos sérüléssel járó közúti balesetet történt országos szinten, kevesebb, mint az előző évben – közölte vasárnap a Román Rendőrség.
Egy nepáli vendégmunkás ugrott be elsőként szombaton egy craiovai park jeges tavába, hogy megmentsen egy ötéves kislányt. Aztán további öten – köztük a lánya apja – siettek a gyermek segítségére, de csak a vendégmunkásnak sikerült elérnie a kislányig.
Romániában a tartós, kemény fagyok idején csak korlátozottan növelhető a belföldi földgáz-kitermelés és a tartalékok kitárolási üteme, ezért az import – elsősorban Magyarország felől – elengedhetetlenné válik – figyelmeztetett a szakértő.
szóljon hozzá!