
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
A záróvonalat átlépve kezdett előzésbe egy Csíkszentgyörgy községi fiatal férfi a lakóhelyét átszelő 132C jelzésű megyei úton szerdán, baleset lett a vége.
2023. január 05., 12:272023. január 05., 12:27
2023. január 05., 13:562023. január 05., 13:56
Két járművezetőt szállítottak a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházba szerdán este Csíkszentgyörgyről egy közúti balesetet követően. A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint egy 23 éves fiatal Csíkszentgyörgy felől Bánkfalva irányába haladva a 132C jelzésű megyei úton szabálytalan előzésbe kezdett, átlépve a záróvonalat, amikor összeütközött egy 41 éves, szabályosan közlekedő helyi sofőr járművével. Az alkoholszondás vizsgálat szerint egyik gépkocsivezető sem volt alkohol befolyása alatt, az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indítottak eljárást.
Az elmúlt 24 órában huszonhárom riasztás érkezett a hegyimentő-szolgálathoz, amelynek munkatársai harmincegy embernek nyújtottak segítséget – tájékoztatott pénteken a Facebook-oldalán a Salvamont.
Jócskán lehűlt az idő péntekre virradóan Csíkszeredában, a hivatalos mérőállomáson hat fok alá, 5,7 Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet.
Nyilvánosan elérhető a magyar rendőrség internetes oldalán a körözési toplista, amelyre ötven keresett személy került fel.
A Poklos patak nem szemétláda – figyelmeztetnek a vízügyi szakemberek, akik az elmúlt napokban gumiabroncsokat, rollereket, székeket, foteleket és egyéb bútorokat szedtek ki a Marosvásárhelyen is áthaladó patakmederből.
Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke csütörtökön kijelentette, hogy amennyiben ismét miniszterelnök lesz, végre fogja hajtani a helyi közigazgatás reformját a kis települések összevonása révén.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Törölte a TikTok az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) felszólítására platformjáról azokat a „fekete mentőautó” rémhírét terjesztő tartalmakat, amelyek hatására az elmúlt hétvégén egy Kolozs megyei településen megtámadtak egy mentőautót.
Közel tízezer parkoló és garázs van Székelyudvarhelyen, és 519 gépjármű jut ezer emberre – derült ki a képviselő-testület csütörtöki ülésén, amikor arról kellett dönteni, hogy egy pályázat miatt mi legyen a város parkolási stratégiájával.
Ideiglenesen felfüggesztették egy szentegyházi strand, valamint egy gyimesfelsőloki wellnessközpont működését – számol be az Agerpres. A létesítmények a hiányosságok orvoslása után újra kinyithattak.
Huszonhat bírságot szabtak ki, öt jogosítványt vontak be, valamint hét forgalmi engedélyt vontak vissza a Maros megyei közlekedési rendőrök augusztus 12-én, amikor áruszállítókat ellenőriztek.
szóljon hozzá!