
Összesen 1600 lejnyi támogatást kapott az Orbán Alapítvány
Fotó: Barabás Ákos
Véget ért pénteken az Eurocar Trading Kft., az Impar Kft., a Székelyhon napilap és Príma Rádió három hete tartó Mosolygó autókért elnevezésű játéka. Az ötödik alkalommal megrendezett akció idei különlegessége az volt, hogy a székelyudvarhelyi Orbán Alapítványnak is segítettek a szervezők.
2018. december 21., 21:422018. december 21., 21:42
Számtalan Mosolygó autókért-matricát igényeltek az elmúlt időszakban a gépjárművezetők, ami a játék növekvő népszerűségét tükrözi – tudtuk meg a szervezőktől. Három hétig minden hétköznap útra kelt Juhász Attila, az Eurocar Tarding vállalat munkatársa és Csizmadia Attila a Príma Rádió részéről, akik Székelyudvarhely utcáin közlekedve választották ki a szerencsés nyerteseket. Ezután
Összesen 1500 lejt és tizenöt előfizetést osztottak ki a nyerteseknek az elmúlt három hétben.
Az Eurocar Trading Kft., az Impar Kft., a Székelyhon napilap és Príma Rádió idén úgy döntött, hogy a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekeknek segítő Orbán Alapítványt is támogatja, mégpedig játékosonként 100 lejjel. Az adományt László-Velin Zoltán, a Toyota márkát képviselő Eurocar Trading igazgatója adta át személyesen Orbán Ágnesnek, az alapítvány vezetőjének. A helyszínen megtudtuk, hogy összesen 1600 lej volt az átnyújtott borítékban, hiszen
Orbán Ágnes különösen örült az adománynak, mondván, hogy „bőven van, mire költeniük.”
László-Velin Zoltán lapunknak hangsúlyozta, jövőre is megszervezik a játékot, amikor ugyancsak az Orbán Alapítványt szeretnék támogatni.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
Tíz jelentkezőből csupán háromnak sikerül első nekifutásra megszereznie a jogosítványt Maros megyében. Ez az átmenési arány mind a székelyföldi megyék közt, mind országos szinten gyengének számít. Hargita és Kovászna megyében jobbak az eredmények.
szóljon hozzá!