
Fotó: Erdély Bálint Előd
Jelentősebb forgalmi változásokra nem, de rövid ideig tartó korlátozásra néhol lehet számítani csütörtöktől Székelyudvarhelyen: kezdődik az útfestés a város lakótelepein.
2020. július 09., 15:172020. július 09., 15:17
Közbeszerzési eljáráson hirdette meg az útfestési munkát Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala: a licitet egy giurgiu-i szakcég nyerte, ők tették a legolcsóbb ajánlatot. A tényleges munkálat elkezdése előtt a városvezetés két szakembert kért fel konzultációra, a két sofőroktatóval (egyikük közlekedési szakértőként is dolgozik) a polgármesteri hivatal munkatársa járta végig a várost, megbizonyosodva arról, hogy mindenhová a megfelelő burkolati jelek kerüljenek – közölte a Székelyhon kérésére Zörgő Noémi, a polgármesteri hivatal sajtószóvivője.
A szakcég ütemterv szerint dolgozik, először a gyalogátkelőket festették újra. Itt fontos tudni, hogy a kétkomponensű festékkel megfestett átjárók (a városközpontban található piros alapon fehér csíkos átjárók, amelyeket speciális csúszásgátló anyaggal festettek fel) kivételt képeznek, azok garanciában lévő festések, csupán a jótállási időszak lejárta után lehet újrafesteni őket.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az átkelők után a felezővonalakat festik, csütörtöktől pedig elkezdődik a munka a lakónegyedekben is.
– magyarázta a sajtóreferens. A lakónegyedekben tehát napközben zajlik majd a munka, ezért a következő időszakban az érintett városrészeken kisebb forgalomkorlátozásra lehet számítani, ez legtöbb esetben félsávos útlezárást jelent majd. „Kérjük a gépkocsivezetőket, hogy a festés tartóssága érdekében igyekezzenek kikerülni a friss festéseket” – hívta fel a figyelmet a polgármesteri hivatal illetékese.
Nagyobb forgalomrendbeli változás ezúttal nem lesz, tudtuk meg. A Bethlen-negyedben a Győzelem utca és a Kisköved utca találkozásánál lévő kereszteződés forgalmának optimalizálására készült egy terv, avatott be Zörgő Noémi, a helyi közlekedésrendészet készített egy javaslatot, a végleges megoldásról tájékoztatást ígért a városvezetés.
Egyébként a Kossuth Lajos utca és a Városháza tér találkozásánál lévő útkereszteződésből szintén az útfestés miatt szállították el a műanyagelemeket, de nem mellékes az sem, hogy esztétikai szempontból is rendezni kívánják ezt a részt.
– közölte a sajtószóvivő. Mint ismeretes, 2019 februárjában rendezték át az említett útkereszteződés forgalmát: e szerint a Kossuth utcából a Patkó irányába haladó autóknak elsőbbséget kell nyújtaniuk a Küküllő szálloda felől érkező járműveknek, akiknek újra két sávon zajlik a közlekedés. A változtatásnak eleinte sok kritikusa akadt.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.
Motorkerékpárok hangja töltötte be Csíkszereda főterét szombat délután: mintegy százan gyűltek össze, hogy részt vegyenek a harmadik alkalommal megszervezett Szoknyás Guruláson.
Ha a Szent László-monda kerül szóba, akkor Gelencének mindenképp eszünkbe kell jutnia. Az orbaiszéki falu Árpád-kori temploma azonban más értékes freskókat is őriz, a közel hétszáz éves Alexandriai Szent Katalin-ciklust éppen most újítják fel.
Az Alaptörvény rendelkezései szerint július 20-tól ideiglenesen Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke látja el a köztársasági elnök jogköreit. Az Országgyűlésnek 30 napon belül új köztársasági elnököt kell választania – ismertette Magyar Péter.
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
Egy műszaki meghibásodás miatt a Bilea-vízesés és a Bilea-tó között közlekedő felvonó kabinjaiban rekedt szombaton több turista, de nincsenek veszélyben – közölte a Szeben megyei Salvamont vezetője, Dan Popescu.
Egy sofőr ittasan, egy másik pedig felfüggesztett jogosítvánnyal ült volán mögé szombatra virradóan Hargita megyében. A rendőrök mindkettőjüket feltartóztatták, és büntetőeljárás indult ellenük – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
1 hozzászólás