
A lehető legkevesebb kellemetlenséget okozna az autósoknak a kivitelező
Fotó: Erdély Bálint Előd
Éjjel és nappal is zajlik az utak festése Székelyudvarhelyen – a cél a meglévő, de jócskán megkopott forgalmi jelzések újra láthatóvá tétele.
2021. augusztus 31., 16:412021. augusztus 31., 16:41
2021. augusztus 31., 21:332021. augusztus 31., 21:33
Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának megrendelésére zajlik a korábbi forgalmi jelzések újrafestése – tudtuk meg az intézmény munkatársaitól.
A város teljes területét érintő munka során egyebek mellett a parkolókat, az átjárókat, a sávjelzőket és a bicikliutakat (Tamási Áron, Kossuth Lajos, Bethlen Gábor stb. utcák) is újrafestik. A kivitelező éjszaka és nappal is dolgozik, közben pedig igyekeznek biztosítani a zavartalan közlekedést. Főleg az átjárók esetén félsávos útlezárásokra lehet számítani az aktuális munkapontokon.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A festések egyébként két részletben valósulnak meg, hiszen az intézmény időközben útkarbantartási munkálatokat is szeretne végeztetni. Utóbbi érdekében csak nemrég hirdettek közbeszerzési eljárást, ennek van az óvási időszaka jelenleg, így nem tudni, hogy mikor kezdődhet el a gödrök betömése. Amint az útkarbantartás megtörtént, folytatódhat az útfestés második része.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
A Nicușor Dan államelnök által hétfőn kihirdetett és jövő évtől hatályos törvény értelmében az 1990. június 13-15-i bányászjárás áldozatai havi 5000 lej kártérítésre, ingyenes orvosi ellátásra és kezelésekre jogosultak.
Több személyt kellett megelőzési céllal kimenekíteni egy székelyudvarhelyi tömbházból hétfőn délután, miután lángok csaptak fel az egyik lakrész konyhájában. A tűz anyagi kárral járt – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn közölte, hogy a Cotroceni-palotában tartott délelőtti egyeztetéseken „tűzszüneti” kormány megalakítására tett javaslatot, figyelembe véve, hogy lehetetlen jelenleg egy „kényelmes parlamenti többség” létrehozása.
Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Két román állampolgárságú hegymászó életét vesztette az olaszországi Gran Paradiso-hegységben, miután egy gleccserszakadékba zuhantak – jelentették be hétfőn az olasz hegyimentők az ANSA hírügynökség szerint.
Hat medve ijesztett rá kilenc román, magyar és ausztrál nemzetiségű turistára hétfőn délután a Gyimesfelsőlok területén lévő széphavasi Szentlélek-kápolnánál – tájékoztat a Hargita Megyei Csendőr-főkapitányság.
Marosvásárhelyen a szálló por az egyik legnagyobb légszennyezési tényező, a szakemberek szerint pedig télen nagyobb gondot okoz, mint nyáron. Korlátozásokkal, az alternatív közlekedés népszerűsítésével és hőszigetelésekkel lehetne javítani a helyzeten.
A 17. alaptörvény-módosítás nem akar embereket megalázni, éppen ellenkezőleg egy megalázott nemzet becsületét akarja és fogja visszaadni – mondta Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlésben.
Románia határozottan elítéli az Oroszország Szövetségi Biztonsági Szolgálata által irányított csoportok által végrehajtott ellenséges kibertevékenységeket – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államelnök.
Megváltozik a Szent Anna-tó látogatási rendje: a látogatóknak napijegyet kell váltaniuk, amely magában foglalja a látogatóközpont belépőjét és három óra ingyenes parkolást, míg a Mohos-tőzegláp ezentúl kötelező idegenvezető nélkül is látogatható lesz.
szóljon hozzá!