
Fotó: Gergely Imre
Számos utca telekkönyvezéséről, díszpolgári cím és Pro Urbe-díj odaítéléséről, továbbá a Gyilkostó Szövetkezet Fürdő utcai ingatlanjainak esetleges megvásárlásárlásáról esett szó a gyergyószentmiklósi képviselő-testület hétfői ülésén.
2024. december 02., 17:512024. december 02., 17:51
A telekkönyvezési folyamat már korábban elkezdődött az Ady Endre, Fenyő, Kavicsbánya, Tűzoltó, Csiszér, Rákóczi Ferenc, Varga Katalin, Győzelem, és Fecske utcákra vonatkozóan, de valamiért leállt. Amint Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere ismertette,
A telekkönyvezés azért szükséges, hogy ott korszerűsítési munkálatok történhessenek.
Titkos szavazáson döntöttek arról, kik kapják a díszpolgári címet, illetve Pro Urbe-díjat az idei városnapokon esedékes dísztanácsülésen. A nevek egyelőre nem nyilvánosak.
Hosszabban tárgyaltak a Gyilkostó Szövetkezet ajánlatát, amely megvásárlásra ajánlotta fel a Fürdő utcai ingatlanjait. A hozzászólásokból kiderült, elvben megvan a szándék a megegyezésre, de a kért árat sokallja az önkormányzat.
Arról döntöttek, hogy egy másik, a város számára kedvezőbb ajánlatot tesznek, és akkor folytatják a tárgyalásokat.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
szóljon hozzá!