
Már zajlanak a munkálatok a Lókod felé vezető községi úton
Fotó: László Ildikó
A Homoródszentmárton községez tartozó majdnem mind a tizenkét településen lesznek út- vagy utcafelújítások, de a mostani projektből kimaradó falvak lakóinak sem kell keseregniük. Jelenleg a Lókodba és a Kénosba vezető községi utakon zajlanak látványosabb munkálatok.
2024. augusztus 05., 14:062024. augusztus 05., 14:06
Összesen 13 millió lejre pályázott az Anghel Saligny programban a homoródszentmártoni önkormányzat, amiből utcákat és a községi utakat újíthatnak fel.
A szűkebb helyszíneken fedett, máshol nyitott sáncokat, vízelvezetőket terveztek be, több helyen átereszeket cserélnek és apróbb hidakat korszerűsítenek. A kivitelezés jogát az Ing Service és a Viadukt vállalatok nyerték el a közbeszerzési eljáráson. A projektet egy év alatt kell befejezni.
Fotó: László Ildikó
– fejtette ki a Székelyhonnak Jakab Attila homoródszentmártoni polgármester. Mint mondta, 1,7 kilométeres útszakaszról van szó, amelyet a 131-es megyei úttól a régi iskolaépületig modernizálnak. Itt már zajlik is az építkezés, a megbízott cég egyebek mellett az alap megerősítésével kezdett.
Fotó: László Ildikó
Hamarosan befejeződik az útalapozás a 131-es megyei út és Kénos közötti 400 méteres szakaszon (17-es községi út), ugyanakkor Recsenyéden és Homoródszentpéteren a temető felé vezető utcákban dolgozik az építkezési cég.
A polgármester szerint a munkát nagyban hátráltatja, hogy
Több helyszínen ezért nem tudták még elkezdeni az építkezést.
Fotó: László Ildikó
Az elöljáró közölte, hogy a projekt részeként a Homoródszentmárton községhez tartozó szinte mind a tizenkét településen (Homoródszentmárton, Recsenyéd, Homoródszentpál, Homoródszentpéter, Városfalva, Lókod, Kénos, Homoródkeményfalva, Abásfalva, Gyepes, Homoródremete, Bágy, Bükkfalva) lesznek felújítások a főbb utcákban.
– részletezte Jakab. Arra is kitért, hogy három részre osztották a községbeli utcák modernizálását, és külön pályáztak ezekre, de csak egy esetben nyertek.
Fotó: László Ildikó
Így is elégedettek, hiszen az eredeti feltételrendszer szerint csak alapból 4 millió lej értékben kaphattak volna támogatást az Anghel Saligny programban, de végül 13 millió lejt ítéltek meg számukra.
Több tízezer levélszavazat vált érvénytelenné korábban apró hibák miatt, ezért fokozott figyelmet kérnek a szavazólapok helyes kitöltésére azoktól, akik részt vesznek a magyarországi választáson.
A Kis- és Középvállalkozások Szövetségének (IMM România) elnöke, Florin Jianu kedden Zilahon a Háromoldalú Érdekegyeztető Tanács összehívását sürgette az üzemanyagár-korlátozó intézkedések kidolgozására.
Hiába csökken az Európai Unióban a halálos közúti balesetek száma, Románia továbbra is a legveszélyesebb országok között szerepel: az adatok szerint jóval az uniós átlag felett van a halálos balesetek aránya.
A halasztás oka, hogy a Gazdasági és Szociális Tanács (CES) elnapolta a üzemanyagpiaci válsághelyzet kihirdetéséről szóló sürgősségi rendelet véleményezését – tájékoztatott a kormány sajtóirodája.
Csíkszeredában tartották a XXXVII. Hevesy György Kárpát-medencei kémiaverseny romániai döntőjét a hétvégén. A megmérettetésen résztvevő 300 diákból a döntőben 26-an vettek részt.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság lövészversenyén tizennyolc újságíró, illetve médiamunkatárs különböző próbákon mérhette össze tudását és lélekjelenlétét a Dakota Security által kezelt szépvízi lőtéren.
Színészkávézóval, kulisszatúrával, filmvetítéssel és a Cári Tibor Trió koncertjével várja a közönséget a Figura Stúdió Színház pénteken. A Színházi Világnapon plakátkészítésben is kipróbálhatják magukat a nézők.
Több mint 700 Hargita megyei termelőt tartanak nyilván az ökológiai gazdálkodás rendszerében, többségük tanúsított ökológiai takarmányt állít elő nagy kiterjedésű, jó minőségű legelőkön.
Az áprilisi nyugdíjakat még húsvét előtt megkapják a jogosultak, a nyugdíjasoknak szánt egyszeri támogatás kifizetése azonban késhet – jelentette ki kedden Florin Manole munkaügyi miniszter.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter szerint ezután a rendszer demográfiai adatainak figyelembe vételével döntenek majd az évente meghirdetett rezidensorvosi helyek számáról.
szóljon hozzá!