
Indulásra készen. A székelyföldi busztársaságok a karanténkötelezettség kétoldali feloldására várnak. Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Jó hír, hogy a koronavírus-járvány enyhülése következtében e héttől Magyarországról már karanténkötelezettség nélkül be lehet jönni Romániába, de ez még nem elegendő ahhoz, hogy a Székelyföld és Budapest között, vagy más anyaországi városokba tartó a rendszeres buszforgalom újrainduljon. Majd, ha Magyarország fele is szabad lesz a határátkelés – érvelnek elfogadható módon a busztársaságok.
2021. január 12., 09:002021. január 12., 09:00
Nem állt le teljesen, az elmúlt időszakban is közlekedtek buszjáratok Gyergyószentmiklós és Budapest között, de lényegesen lecsökkent a Favorit Trans társaság forgalma. Hetente mindössze egyszer indul Budapestre és onnan vissza egy autóbusz. Várják a híreket, az utazási korlátozások feloldását. Addig nem terveznek újabb buszok szolgálatba indításával.
– magyarázta Portik Imre, a Favorit Trans vezetője.
Meglátása szerint, az, hogy Magyarországról szabadon lehet Erdélybe utazni, nem befolyásolja az utasok számát. Aki decemberben nem jött haza, az most ebben az időszakban nem is fog, tudván, hogy amikor visszatér Magyarországra, karantén vár rá. Portik hozzátette: azzal számolnak, hogy
Ugyanakkor kisebb módosuláshoz vezetett a kijárási tilalom is. Gyergyószentmiklósról újabban este 9-kor indulnak az autóbuszok, mivel hajnali 5 óra előtt nem lehet átlépni a határt, és visszafelé is két órával hamarabb indulnak, hogy legkésőbb este 8-kor, a kijárási tilalom kezdete előtt már a határnál legyenek.
A csíkszeredai Open World illetékese sem számol azzal, hogy a közeljövőben újra elindulhatnak a két ország közt közlekedő autóbuszok. Tavaly márciusban leálltak, a nyáron másfél hónapig közlekedtek még, azóta pedig ismét nincsenek útjaik.
– ismertette a cég illetékese.
Az udvarhelyszéki, farkaslaki székhelyű Scorpion Trans Facebook oldalán az utolsó meghirdetett járat 2020. december 10-re szólt. „Igen, volt egy ilyen út. 16 személy jelentkezett, 9-en utaztak. Volt egy korábbi eset, amikor egy Budapesten rekedt buszt hoztam haza, és utasokat kerestem rá. Mindössze két utasom lett volna, s az indulásnál mindketten visszaléptek. Így egyedül jöttem.
– meséli az elmúlt hónapok tapasztalatait a Scorpion Trans ügyvezetője, Sándor Tamás. Tíz hónapja várják, hogy újraindulhassanak – tette hozzá. Elmondta még, nagyon bíznak abban, hogy február elsejétől felszabadul a határ, és Erdélyből is karanténkötelezettség nélkül lehet majd utazni Magyarországra. Erre számítanak a magyar miniszterelnök, Orbán Viktor újabb nyilatkozataiból. Addig azonban nem terveznek elindulni.
Még egy kiskorú eltűnését jelentették Maros megyében pénteken. A 15 éves lány csütörtökön önként távozott marosszentgyörgyi otthonából, és azóta sem tért vissza.
Jogosítvány nélküli vezetés miatt vett őrizetbe a Maros megyei rendőrség egy 26 éves férfit a repülőtér környékén pénteken.
Egy marosvásárhelyi férfi jelentette be a rendőrségen pénteken, hogy 12 éves lánya, Oltean Ana Teodora november 20-án, este 23 óra körül önként távozott otthonról, és azóta nem tért vissza.
Pénteken eltűnt egy 13 éves kislány Maros megyében, Nagyernyéről. A lány 11 óra 30 perc körül önként távozott otthonából, és azóta nem tért vissza. A szülei a rendőrség segítségét kérik.
Be kell zárni azokat az állami vállalatokat, amelyeket már nem lehet megmenteni; listájukat hamarosan közzéteszi a kormány – jelentette ki pénteki sajtótájékoztatóján a miniszterelnök.
Hargita megye több településén sűrű köd szállt le péntek estére. Néhol akár ötven méter alá csökkenhet a látótávolság.
Ilie Bolojan pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvénytervezetet elküldték véleményezésre a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanácshoz (CSM).
Ne szereljenek a gyalogátjárók környékére parkolást akadályozó oszlopokat, mert ezzel több tíz állomásozót szüntetnek meg – kérték a tanácsosok pénteken Marosvásárhelyen. A kérés a közlekedésügyi bizottság térfelén van.
Nicușor Dan pénteken értésre adta, hogy azért vált meg Ludovic Orbantól, mert több kérdésben nem az elnöki hivatal álláspontját képviselte.
Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy a helyreállítási terv (PNRR) minden mérföldköve tekintetében történtek előrelépések, a kormánykoalíció pedig, a konkrét eredményeket nézve, működik.
szóljon hozzá!